بازار تبلت ها و ساعت های هوشمند هنوز زنده است!

رسانه کلیک - در حالی که فروش تبلت ها نسبت به گذشته کاهش یافته است، هنوز هم این محصولات طرفداران خاص خود را دارند. چنین وضعیتی را می توان در بازار ساعت های هوشمند اندرویدی نیز مشاهده کرد. 

بازار تبلت ها و ساعت های هوشمند هنوز زنده است!

هم اکنون شرکت های کمتری به تولید ساعت های هوشمند مشغول هستند و بازار این دیوایس ها همانند گذشته رونق بالایی ندارد، با این وجود بر اساس تحلیل های صورت گرفته هنوز این محصولات در بازار فروش می روند.

تا قبل از معرفی فبلت ها به بازار و افزایش کارایی آن ها، بازار تبلت ها فروش بسیار مناسبی در بازار داشتند و شرکت های مختلفی در دنیا تبلت تولید می کردند. در حالی که بعد از گذشت چند سال این دستگاه ها افت فروش را تجربه کرده اند و در حال حاضر نیز شرکت ها تمرکز کمی بر روی این بخش از بازار دارند، هنوز می توان خریداران این محصولات را در بازار پیدا کرد.

بر اساس جدیدترین تحلیل IDC ، در سال 2017 شرکت ها موفق به فروش 132.9 میلیون گجت پوشیدنی در سال 2017 شده اند که انتظار می رود این آمار در سال جاری میلادی نزدیک به 15 درصد افزایش پیدا کند. IDC پیش بینی می کند که میزان فروش گجت های پوشیدنی در 2022 به 220 میلیون واحد می رسد.

از میان 132.9 میلیون دستگاه پوشیدنی فروخته شده در سال 2017، 44 میلیون آن ها را ساعت های هوشمند تشکیل می دهند. نیمی از ساعت های هوشمند فروخته شده در سال گذشته میلادی را اپل تولید کرده است و باقی آن ها نیز با سیستم عامل های اندروید و تایزن به فروش رفته اند.

ساعت Steel HR

در بازار ساعت های هوشمند شرکت های زیادی فعالیت می کنند. علاوه بر شرکت های تولیدکننده اسمارت فون و همچنین کمپانی های ورزشی، برندهای حاضر در دنیای ساعت نیز به ساخت این محصولات هوشمند مشغول شده اند. این موضوع باعث می شود که ساعت های هوشمند در محدوده های قیمتی مختلف به فروش برسند.

تا چندین سال قبل شرکت های تولیدکننده ساعت های کلاسیک نسبت به ساعت های هوشمند واکنش مناسبی نداشتند و از آن ها به عنوان اسباب بازی یاد می کردند. با افزایش فروش این محصولات و همچنین معرفی سیستم عامل مخصوص گوگل برای ساعت های هوشمند، این شرکت ها تغییراتی را در رفتار خود ایجاد کردند ( رکورد فروش اپل واچ عامل کاهش تقاضا برای سایر برندهای ساعت هوشمند ).

ساعت های هوشمند اپل

واچ او اس 4.3

ساعت های هوشمند اپل طرفداران زیادی در بازار دارند و تا به امروز شاهد معرفی سه نسل از آن ها بوده ایم ( اپل واچ سری 4 با طراحی جدید و ابعاد بزرگتر در راه است ). با این وجود اپل واچ محدودیت هایی دارد. این دستگاه تنها به آیفون های تولیدی اپل متصل می شود و قیمت تقریبا بالایی دارد. اگر کاربری قادر به تهیه اپل واچ نباشد می تواند نسبت به خرید ساعت های هوشمند با سیستم عامل گوگل اقدام کند.

گوگل سرمایه گذاری زیادی بر روی سیستم عامل پوشیدنی خود انجام داده که پیشرفت این صنعت را در آینده نشان می دهد. این احتمال وجود دارد که گوگل برای افزایش محبوبیت سیستم عامل خود از ساعت هوشمند پیکسل رونمایی کند.

تبلت های اندرویدی در بازار خریدار دارد

رجیستری تبلت

بازار تبلت های اندرویدی وضعیت مناسبی را تجربه نمی کند و انتظار می رود در آینده نیز شاهد کاهش فروش این محصولات باشیم. در این بخش از بازار شرکت های تولیدکننده محصولات لوکس مانند ساعت های سوییسی حضور ندارند ولی به جای آن ها شاهد فعالیت شرکت های کوچک زیادی هستیم.

این شرکت ها سالانه از تعداد زیادی تبلت اندرویدی رونمایی می کنند که از قیمت پایینی برخوردارند. در کنار کمپانی های کمتر شناخته شده، برخی برندهای مطرح در دنیای تکنولوژی نیز هنوز در این بخش از بازار فعالیت می کنند.

شرکت هواوی که یکی از قطب های مهم دنیای فناوری محسوب می شود به تازگی از تبلت های مدیاپد M5 رونمایی کرده است. علاوه بر هواوی شرکت سامسونگ نیز دارای چندین نماینده در این بخش از بازار است.

در حالی که بازار تبلت های اندرویدی نسبت به گذشته کوچک تر شده است ولی همچنان این محصولات فروش مناسبی دارند. تبلت های اندرویدی همانند آیپدهای اپل تبدیل به یک الگو در بازار نشده اند ولی بسیاری از کاربران خواهان خرید تبلت های اندرویدی موجود در بازار هستند.

در سال های اخیر خبرهای زیادی در رابطه با نابودی تبلت های اندرویدی و همچنین ساعت هوشمند منتشر شده است که این موضوع را می توان در رابطه با ساعت های هوشمند کاملا رد کرد. اگرچه شرکت های مطرح تولیدکننده محصولات اندرویدی تمرکز کمتری بر روی این بخش از بازار دارند ولی هنوز نمی توان تبلت ها را محصولی فراموش شده دانست.

نظر خود در رابطه با آینده تبلت های اندرویدی و ساعت های هوشمند را با ما و دیگر کاربران وب‌سایت در میان بگذارید.

ارسال نظر