تماشا کنید: با نحوه عملکرد دریچه دیافراگم دوگانه گلکسی اس 9 آشنا شوید

رسانه کلیک - پرچمداران جدید سامسونگ از یک ویژگی ممتاز در بخش دوربین بهره می برند. گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس به همراه دریچه دیافراگم دوگانه قادر به ثبت تصاویر باکیفیت در شرایط نوری مختلف هستند.

تماشا کنید: با نحوه عملکرد دریچه دیافراگم دوگانه گلکسی اس 9 آشنا شوید

دوربین مورد استفاده در گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس به دریچه دیافراگم دوگانه مجهز است ( دوربین گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس چه ویژگی هایی دارد؟ ). کاربر با استفاده از دریچه دیافراگم f/1.5 و f/2.4 می تواند در شرایط نوری مختلف تصاویر باکیفیتی را ثبت کند.

به تازگی ویدیویی توسط (Zack Nelson (JerryRigEverything منتشر شده است که ما را با نحوه عملکرد دریچه دیافراگم دوگانه پرچمداران جدید این برند کره ای آشنا می کند. این فرد در زیر دوربین یک اهرم مکانیکی را پیدا کرده است که توسط آن می توان دریچه دیافراگم را تغییر داد.

مکانیزم مورد استفاده برای دریچه دیافراگم دوگانه دوربین گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس بسیار جالب است. با توجه به فضای محدود گوشی های امروزی و استفاده از این مکانیزم ، انتظار می رود در آینده محصولات بیشتری از سوی سامسونگ به این فناوری مجهز شوند ( کالبد شکافی گلکسی اس 9 راز دوربین آن را برملا کرد؛ استفاده از قطعات ماژولار ).

زمانی که کاربر قصد ضبط ویدیو با فریم ریت بالا دارد، شاتر دوربین باید با سرعت بسیار بالایی عمل کند که نتیجه آن کاهش نور ورودی به سنسور است. این موضوع باعث می شود که ضبط ویدیوهای صحنه آهسته در محیط های تاریک تبدیل به کار بیهوده ای شود.

همانطور که می دانید گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس قادر به ضبط ویدیو صحنه آهسته به صورت 960 فریم در ثانیه هستند. در این حالت سنسور دوربین نمی تواند نور زیادی را جذب کند که سامسونگ برای جلوگیری از این موضوع محصولات خود را به دریچه دیافراگم f/1.5 مجهز کرده است.

در حالی که دریچه دیافراگم عریض می تواند باعث ثبت تصاویر روشن تر در شرایط نوری ضعیف شود، اختلالات لنز در شرایط نوری مناسب تصاویر را به صورت تار ثبت کند. سامسونگ برای این مشکل نیز راه حلی را ارائه داده است. در این مواقع پرچمداران جدید این کمپانی کره ای با دریچه دیافراگم f/2.4 کار می کنند.

در ادامه ویدیوی نحوه کار دریچه دیافراگم دوگانه را مشاهده می کنید:

ارسال نظر