«الویس» در جشنواره کن رونمایی می‌شود

فیلم سینمایی «الویس» ساخته باز لورمن در نخستین نمایش جهانی خود در جشنواره کن 2022 رونمایی می‌شود.

«الویس» در جشنواره کن رونمایی می‌شود

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، فیلم زندگی‌نامه « الویس » درباره سلطان موسیقی راک اند رول، سرانجام پس از اکران نشدن در سال ۲۰۲۱، در سال جدید میلادی راهی سینماها خواهد شد و در نخستین نمایش جهانی خود در هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن به نمایش درمی‌آید.

در فیلم زندگی‌نامه الویس پرسلی که باز لورمن آن را کارگردانی کرده، تام هنکس و آستین باتلر در نقش این چهره نامدار موسیقی بازی کرده‌اند که روایتی از به شهرت رسیدن الویس پرسلی است

این فیلم هم‌اکنون برای اکران در ۲۴ ژوئن در سینماها برنامه‌ریزی شده و به همین دلیل در شرایط کنونی نمایش آن به عنوان فیلم افتتاحیه کن غیرممکن است. این جشنواره فیلم چند سال پیش قانونی وضع کرد که بر اساس آن فیلم‌های افتتاحیه این جشنواره، باید همزمان با نمایش در جشنواره کن در سینماهای فرانسه نیز اکران شوند.

همچنین بخوانید: 5 فیلم با موضوع زندگی ستاره‌های موسیقی | از الویس تا ادیت پیاف و فردی مرکوری

باز لورمن در سال ۲۰۰۱ با فیلم «مولن روژ» و در ۲۰۱۳ با فیلم «گتسبی بزرگ» جشنواره فیلم کن را افتتاح کرده بود.

هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن در حال برنامه‌ریزی برای برپایی این رویداد سینمایی از ۱۷ تا ۲۸ می (۲۷ اردیبهشت تا ۷ خردادماه) به صورت حضوری است و اخیرا خبر نمایش ویژه فیلم «تاپ گان: ماوریک» با بازی تام کروز نیز در این رویداد سینمایی منتشر شده است.

«جرایم آینده» ساخته دیوید کراننبرگ،‌ «مثلث اندوه» به کارگردانی روبن اوستلند، «پسر» به کارگردانی فلورین زلر، «سیارک شهر» از وس اندرسون، «ستاره‌های ظهر» به کارگردانی کلر دنی، «او گفت» به کارگردانی ماریا شرادر، «نشان دادن» ساخته کلی رایکارد، انیمیشن «لایتیر» محصول جدید کمپانی پیکسار به کارگردانی انگوس مک‌لین،‌ «استخوان‌ها و همه» به کارگردانی لوکا گوادانینو، «بچه‌های مردم» به کارگردانی ربکا زلوتوفستکی، «دوباره پاریس را ببین» از آلیس وینوکور، «دون ژوان» به کارگردانی سرژ بوزون، «بلوند» به کارگردانی آندرو دومنیک و «روی علف‌های هرز» جدیدترین ساخته نوری بیلگه جیلان از جمله فیلم‌هایی هستند که احتمال حضور آن در کن ۲۰۲۲ مطرح است.

ارسال نظر