قیمت Xbox Series X از پلی استیشن 5 کمتر خواهد بود!

رسانه کلیک - تحلیل گران صنعت بازی های ویدیویی بر این باور هستند که قیمت Xbox Series X در زمان عرضه چیزی در حدود صد دلار کمتر از قیمت پلی استیشن 4 خواهد بود.

قیمت Xbox Series X از پلی استیشن 5 کمتر خواهد بود!

قیمت کنسول های نسل نهم یکی از مهم ترین دغدغه های بازیکنان است. این در حالی است که مایکروسافت و سونی جدا از معرفی برخی از ویژگی های دستگاه های جدید خود، هیچ اشاره ای به قیمت کنسول ها نکرده اند و تا به امروز تحلیل گران صنعت بازی های ویدیویی گزارش های متعددی در این زمینه منتشر کرده اند.

در تازه ترین این خبرها، آقای مایکل پکتر (Michael Pachter)، یکی از تحلیل گران معروف حوزه بازی های ویدیویی، در گفت و گوی اخیر خود اشاره کرد که قیمت کنسول ایکس باکس سری ایکس به احتمال قوی کمتر از پلی استیشن 5 خواهد بود و مایکروسافت به لطف توان مالی بالا، برای قبضه بازار دستگاه خود را نزدیک به صد دلار کمتر از قیمت تمام شده آن روانه بازار خواهد کرد. هرچند، این کمپانی زیان حاصل را از طریق سرویس های اشتراکی جبران می کند.

مایکل پکتر در این باره اعلام کرد:

شرکت مایکروسافت از نظر مالی، توان بسیار زیادی دارد. ردموندی ها می توانند ده میلیون نسخه اولیه کنسول ایکس باکس سری ایکس را نزدیک به 100 دلار کمتر از قیمت تمام شده و واقعی آن به فروش برساند و از این بابت هرگز ضرر نخواهند کرد. به نظر من، آن ها منتظر هستند تا شرکت سونی تاریخ عرضه و همچنین قیمت نهایی پلی استیشن 5 را مشخص کند تا به سرعت زمان عرضه کنسول را به همراه قیمت آن تعیین کنند. احتمال می رود که ایکس باکس سری ایکس با قیمت 400 دلار روانه بازار خواهد شد.

در ادامه، آقای پیتر مور (Peter Moore)، رئیس باشگاه فوتبال لیورپول که پیش‌تر در دو دو شرکت الکترونیک آرتز و مایکروسافت فعالیت داشته است، در خصوص قیمت Xbox Series X و برتری آن نسبت به پلی استیشن 5 توضیح داد:

دو شرکت سونی و مایکروسافت تقریبا برای دوازده و حتی هجده ماه ابتدایی عرضه کنسول های نسل بعدی، برنامه دقیقی در نظر گرفته اند. به عنوان مثال، اینکه بر سر قیمت گذاری سیستم های جدید تا چه میزان باید ضرر را تحمل کنند و در عوض، از طریق سرویس های اشتراکی و فروش بازی ها این زیان های مالی را جبران کنند.

تمامی کمپانی ها معتقد هستند که کمپانی مایکروسافت در حال حاضر از نظر ارزش سهام و میزان دارایی، به موفقیت باورنکردنی دست یافته است. به نظر می رسد که آقای ساتیا نادلا (Satya Nadella)، مدیر شرکت مایکروسافت، هم اکنون با خود می گوید که چطور می توان از این موضوع به نحو احسن و به نفع ایکس باکس استفاده کند؟ باید امیدوار باشیم که سونی کنسول جدید خود را با قیمت 500 دلار در اختیار بازیکنان قرار خواهد داد.

کنسول جدید ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد. در کنار این دستگاه، سونی هم کنسول پلی استیشن 5 را برای عرضه در اواخر امسال برنامه ریزی کرده است. این در حالی است که برخی ها بر این باورند شیوع ویروس کرونا احتمالا عرضه هر دو کنسول نسل نهم را به تعویق خواهند انداخت. البته، مایکروسافت و سونی تا به امروز در پیام های مختلف اشاره کرده اند که سیستم های جدید تحت تاثیر ویروس کرونا قرار نگرفته اند و همچنان در زمان مقرر به دست کاربران خواهد رسید.

ارسال نظر