افشای تصاویری از رابط کاربری پلی استیشن 5

رسانه کلیک - یک کاربر ناشناس به تازگی تصویری از رابط کاربری پلی استیشن 5 در وب سایت SlashLeaks به اشتراک گذاشته که طراحی منوی اصلی کنسول را نشان می دهد.

افشای تصاویری از رابط کاربری پلی استیشن 5

امسال، سال بسیار بزرگی برای بازیکنان و توسعه دهندگان صنعت بازی های ویدیویی است. هر دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 برای عرضه در نیمه دوم سال جاری برنامه ریزی شده اند و در حالی که طی ماه های گذشته اطلاعات کمی از مشخصات فنی این دو کنسول در اختیار بازیکنان قرار گرفت، انتظار می رود که این روند همچنان ادامه داشته باشد و مایکروسافت و سونی به مرور جزئیات اندکی از دستگاه های جدید خود را تقدیم بازیکنان کنند.

تا به امروز طراحی های گوناگونی از پلی استیشن 5 فاش شده که اغلب آن ها مربوط به کیت توسعه دهنده این کنسول هستند. جدا از این تصاویر، اخیرا عکسی از شکل و ظاهر نهایی PS5 هم لو رفته که طراحی جالب و منحصر به فردی دارد ( تصویر متفاوتی از پلی استیشن 5 لو رفت ). در این میان، سونی هم به صورت رسمی از برخی ویژگی های دستگاه نظیر پشتیبانی کنترلر و بازی ها از نسل قبلی و استفاده از حافظه SSD پرده برداشته که البته تمام قابلیت های جدید این کنسول به این موارد خلاصه نمی شود. با این حال، همچنان موارد زیادی از قبیل رابط کاربری کنسول برای بازیکنان مبهم است.

چندی پیش، اولین تصویر از رابط کاربری پلی استیشن 5 توسط فردی ناشناس در انجمن 4Chan فاش شد. این تصویر تنها قسمت کوچکی از داشبورد یا همان منوی اصلی کنسول را نمایش می دهد که با توجه به اطلاعات درج شده در بالای صفحه نمایش، ظاهرا مربوط به کیت توسعه دهنده دستگاه است. نکته مهم، شباهت زیاد رابط کاربری این کنسول با پلی استیشن 4 است که به نظر می رسد سونی تغییرات زیادی در داشبورد سیستم ایجاد نکرده و نباید انتظار طراحی های کاملا جدید آن باشیم.

کمی بعد از افشای این تصویر، حال عکس دیگری از رابط کاربری PS5 توسط یک منبع ناشناس در SlashLeaks منتشر شده که ضمن تایید تصویر قبلی، گویا طراحی UI سیستم تقریبا به پایان رسیده و منوی پلی استیشن 5 شباهت زیادی با پلی استیشن 4 خواهد داشت. اگر این تصویر جعلی نباشد، شکی نیست که انتظار طرفداران از رابط کاربری جدید و به‌روز شده PlayStation برآورده نخواهد شد و موج اعتراض های زیادی را برای شرکت سونی به دنبال خواهد داشت.

البته، هنوز هیچ مدرک روشن و واضحی برای تایید این تصاویر وجود ندارد. باید در نظر داشت که این روزها گزارش های غیر رسمی زیادی درباره کنسول های نسل نهم منتشر می شوند که اغلب آن ها ساختگی بوده و به هیچ عنوان صحت ندارند.

پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی روانه بازار خواهند شد. گزارش ها نشان می دهد که این دو دستگاه با قیمت یکسان و ثابت 500 و یا 600 دلار عرضه می شوند و ادعای تازه یکی از کاربران شبکه توییتر به نام Tidux بیانگر این موضوع است که PS5 از لحاظ عملکرد بهتر از ایکس باکس جدید خواهد بود ( عملکرد پلی استیشن 5 بهتر از ایکس باکس سری ایکس خواهد بود ).

ارسال نظر