پلی استیشن 5 ماه آینده معرفی می‌شود؟

رسانه کلیک - به گفته وب سایت 4Chan، شرکت سونی در ماه فوریه با برگزاری رویداد PlayStation Meeting به طور رسمی از کنسول پلی استیشن 5 رونمایی خواهد کرد.

پلی استیشن 5 ماه آینده معرفی می‌شود؟

از آنجا که نزدیک به یک سال به پایان دوره نسل هشتم کنسول ها باقی مانده و پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی راهی بازار می شوند، در حال حاضر هواداران دو آتیشه سونی بی صبرانه منتظر رونمایی کامل از کنسول جدید این شرکت هستند. چند هفته پیش، سونی با انتشار هشتک SonyCES به گمانه زنی هایی مبنی بر حضور این دستگاه در نمایشگاه CES 2020 دامن زد که بعدها در این مراسم تنها شاهد رونمایی از لوگوی PS5 بودیم ( سونی رسما از لوگوی پلی استیشن 5 رونمایی کرد ).

با اتمام این مراسم، توجه بسیاری از بازیکنان به رویداد E3 2020 معطوف شد، چرا که این نمایشگاه یکی از مهمترین مراسم های سالانه صنعت بازی های ویدیویی است و به خاطر محبوبیت بالای آن، مکان و زمان مناسبی برای معرفی کامل پلی استیشن 5 محسوب می شود. با این حال، سونی ساعاتی پیش به صورت رسمی اعلام کرد که هیچ قصدی برای حضور و برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در مراسم E3 2020 ندارد ( سونی رسما اعلام کرد: در مراسم E3 2020 شرکت نمی‌کنیم ). به دنبال این خبرها، به تازگی گزارش جدیدی در وب سایت 4Chan منتشر شده که تصویر لو رفته نشان می دهد که پلی استیشن 5 زودتر از آنچه که فکرش را می کنیم، معرفی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، شرکت سونی در ماه فوریه امسال به دنبال برگزاری یک رویداد خاص در ارتباط با پلی استیشن است. این مراسم که PlayStation Meeting نام دارد، قرار است در روز 23 بهمن ماه (12 فوریه سال میلادی 2020) برگزار شود. جالب اینجاست که ظاهرا تعدادی از بازی سازان مطرح دنیا هم در این مراسم حضور خواهند داشت.

پلی استیشن 5 رویداد PlayStation Meeting

به نظر می رسد که یکی از شرکت های بازی ساز معروف حاضر در این رویداد، یوبی سافت خواهد بود. اطلاعات لو رفته گویای این موضوع است که این شرکت فرانسوی طی مراسم PlayStation Meeting از نسخه جدید سری اساسین کرید به نام Assassin's Creed Ragnarok رونمایی خواهد کرد. با توجه به اینکه یوبی سافت پیش تر از عرضه اساسین کرید جدید در سال میلادی 2020 خبر داده بود، تا حدی می توان به صحت این گزارش پی برد. به علاوه، اخیرا تصویری از بازی Assassin's Creed Ragnarok در برخی از خرده فروشان لو رفته که صحت این ادعا را افزایش داده است. این اولین باری نیست که 23 بهمن به عنوان تاریخ رونمایی سونی از PS5 تعیین می شود. در تابستان سال گذشته، یک ناشر ناشناس با افشای ایمیل بخش بازاریابی پلی استیشن ادعا کرد که این شرکت در روز بیست و سوم بهمن (12 فوریه) رویدادی با محوریت پلی استیشن 5 برگزار خواهد کرد.

کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی روانه بازار خواهند شد. هنوز اطلاعاتی درباره قیمت این دستگاه ها منتشر نشده، اما تعدادی از تحلیلگران بر این باورند که کنسول های نسل بعدی با قیمت یکسان 500 الی 600 دلار به دست بازیکنان خواهد رسید. همچنین، به تازگی سردبیر وب سایت کوتاکو، جیسون شرایر، گفته که PS5 در زمان عرضه دارای بازی های انحصاری جدیدی است که البته این عناوین روی کنسول پلی استیشن 4 و پلی استیشن 4 پرو اجرا نخواهند شد ( پلی استیشن 5 به همراه بازی های انحصاری جدید عرضه می‌شود ).

ارسال نظر