ساخت بازی Bully 2 لغو شده است

رسانه کلیک - بر اساس گزارش اخیر یک منبع آگاه، به نظر می رسد شعبه‌ New England استودیوی راک استار گیمز به مدت هجده ماه روی ساخت بازی Bully 2 فعالیت کرده و در نهایت پروسه توسعه آن لغو شده است.

ساخت بازی Bully 2 لغو شده است

در حالی که استودیوی راک استار گیمز را بیشتر با آثار بزرگی همچون Grand Theft Auto می شناسیم، اما این شرکت بااستعداد عناوین محبوب دیگری از جمله Bully را نیز راهی بازار کرده که بی شک جزء یکی از جالب ترین و بهترین بازی های نسل هفتم به حساب می آید. در پی این موفقیت، چندان دور از انتظار نیست که سازندگان به ساخت دنباله بازی روی آورند و حتی تاکنون گمانه زنی های متعددی در این رابطه به گوش رسیده که چه بسا شماری از تحلیلگران اثر Bully 2 را به عنوان پروژه بعدی راک استار گیمز می دانستند.

با همه این ها، به نظر می رسد ساخت بازی Bully 2 پس از هجده ماه فعالیت شعبه‌ New England استودیوی راک استار گیمز، لغو شده است. به طور دقیق تر، یکی از منابع خارجی به تازگی ادعا کرده که فرآیند ساخت این عنوان چند سال پس از عرضه بازی Red Dead Redemption در سال 2010 میلادی و پیش از اتمام سال 2013 میلادی در شعبه‌ نیو اینگلند استودیوی راک استار گیمز آغاز شد. سپس تیم سازنده به مدت هجده ماه روی خلق این اثر مشغول به کار بوده و بخش های مختلفی از آن را توسعه داده اند. با این حال، طولی نکشید که پروسه ساخت آن بنا به دلایل مختلف و صدالبته نامشخصی لغو شد و در حال حاضر هیچ برنامه ای برای عرضه دنباله این مجموعه وجود ندارد. جالب اینجاست که ظاهرا بخش هایی از این عنوان قابل بازی بوده است.

در کنار این ادعا، آقای دن هاوسر (Dan Houser)، یکی از بنیانگذاران شرکت راک استار گیمز، اخیرا خاطرنشان کرده که تیم سازنده Bully nv در گذشته سمت هایی از داستان دنباله این عنوان را تدوین کرده بود که حوادث آن حول شخصیت جیمی و سایر شخصیت های نام آشنای بازی می چرخید. با این وجود، ساخت نسخه بعدی Max Payne به ظاهر در اولویت کار راک استار گیمز قرار داشت و سازندگان بجای توسعه Bully 2، روی اثر مکس پین 3 تمرکز کردند.

ساخت بازی Bully 2

آقای دن هاوسر در این باره می گوید:

ما می دانستیم که قصد نداریم در همان لحظه [عرضه نسخه اول بازی Bully] با همان گروه روی توسعه دنباله این مجموعه کار کنیم. Bully دقیقا مشابه سری مکس پین جزء آثار ارزشمند شرکت راک استار گیمز به شمار می رود. هرچند که ممکن است در آینده به سراغ خلق نسخه بعدی آن برویم، اما در حال حاضر هیچ رغبت و تمایلی برای انجام این کار نداریم. در ابتدا ما ساخت دنباله سری مکس پین را در دستور کار قرار دادیم تا در آینده روی مجموعه Bully تصمیم بگیریم. بر این اساس، ما منتظر ماندیم تا زمان و تیم توسعه بازی آماده شده تا بتوانیم حداقل های ساخت این عنوان را شروع کنیم.

شایان ذکر است؛ نسخه اول بازی Bully در روز 25 مهر ماه سال 85 (هفدهم ماه اکتبر سال میلادی 2006) روی پلتفرم های ایکس باکس 360، پلی استیشن 2، رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز و Wii منتشر شد و هم اکنون با قیمت 14.99 دلار در فروشگاه های ایکس باکس لایو، پلی استیشن استور و استیم به فروش می رسد. البته، در حال حاضر این عنوان برای گوشی های مبتنی بر دو سیستم عامل اندروید و iOS نیز در دسترس قرار دارد که علاقه مندان صرفا با پرداخت 6.99 دلار می توانند از تجربه نسخه موبایل بازی لذت ببرند.

حال، دیدگاه شما در رابطه با لغو ساخت بازی Bully 2 چیست؟ به نظر شما، آیا فرآیند توسعه این اثر مورد انتظار به نسل بعدی کنسول ها موکول می شود؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر