دومین مریخ نورد ناسا در دست تولید است

رسانه کلیک – به استناد اخبار جدید، به نظر می رسد دومین مریخ نورد ناسا در دست تولید بوده و در سال 2020 نیز به سطح مریخ فرستاده می شود.

دومین مریخ نورد ناسا در دست تولید است

مهندسان در آزمایشگاه پیش ‌رانش جت (Jet Propulsion Laboratory) واقع در پاسادینای کالیفرنیا ، خبر داده اند که دومین مریخ نورد ناسا در دست تولید است و مطابق برنامه ریزی های انجام شده، در جولای سال 2020 به مریخ فرستاده خواهد شد.

دومین مریخ نورد ناسا اکنون به سیستم سوختی و چرخ هایش مجهز شده است. سیستم سوختی این مریخ نورد ثابت است، اما چرخ های آن قابل تغییر بوده و می توانند با مدل های پروازی جایگزین شوند. این مریخ نورد از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا به مریخ فرستاده خواهد شد.

مقامات ناسا اظهار داشته اند که یکپارچه سازی این مریخ نورد پروسه ای شامل نصب و راه اندازی سنسورها، سیم کشی های الکتریکی و بازبینی خواهد بود که هفته آینده انجام خواهد گرفت. دومین مریخ نورد ناسا همچنین دارای دکلی 2.2 متری بوده که قرار است در مریخ به جست و جو بپردازد. گفته می شود این مریخ نورد قرار است در دهانه جزرو فرود آید.

گفته می شود دهانه جزرو در گذشته های بسیار دور، دارای دلتای رودی بوده است. دومین مریخ نورد ناسا قرار است ژئولوژی محدوده را شناسایی کرده و به دنبال شواهدی از وجود زندگی در گذشته های دور مریخ بگردد. این ربات 6 چرخه همچنین نمونه هایی را برای آوردن به زمین و تحقیقات بیشتر روی آن ها جمع آوری خواهد کرد.

دومین مریخ نورد ناسا همچنین تکنولوژی های جست و جوی جدیدی را آزمایش خواهد کرد. برای مثال، هلیکوپتری بسیار کوچک همراه این مریخ نورد خواهد بود. همچنین یکی از تجهیزات این مریخ نورد قرار است از هوای مریخ، اکسیژن تولید کند. این تکنولوژی بدون تردید برای آینده انسان ها بسیار مفید واقع می شود.

ارسال نظر