این وب‌سایت توسط هوش مصنوعی چهره های جعلی می سازد!

رسانه کلیک - یک وب‌سایت به وسیله هوش مصنوعی می تواند چهره های جعلی درست کند. این قابلیت می تواند بخشی از مزایا و معایب این فناوری را مشخص کند.

این وب‌سایت توسط هوش مصنوعی چهره های جعلی می سازد!

هوش مصنوعی کاربردهای فراوانی دارد. به تازگی یک وب‌سایت می تواند توسط آن چهره های جعلی بسازد! وب‌سایت thispersondoesnotexist با استفاده از هوش مصنوعی می تواند به صورت نامحدود چهره سازی کند.

چهره های تولید شده در این وب‌سایت وجود خارجی ندارند. توسعه دهنده این وب‌سایت، فیلیپ وانگ از فناوری های شرکت انویدیا استفاده کرده است. این فناوری از الگوریتم های مختلف برای بهبود کیفیت تصویر نهایی بهره می برد. این وب‌سایت با استفاده از تصاویر مختلف قادر به تولید چهره جدید و غیر واقعی است.

در حالی که این تصاویر بی نقص نیستند، از کیفیت مناسبی برخوردارند. در نگاه اول این تصاویر واقعی به نظر می رسند؛ با این حال اگر به جزئیات توجه کنید، به این موضوع پی می برید که با تصاویر جعلی روبه‌رو هستید.

این وب‌سایت برای ساخت چهره های جعلی به محاسبات کمی نیاز دارد به گونه ای که توسط یک کارت گرافیک انویدیا می توان در هر دو ثانیه، یک چهره جدید تولید کرد.

فناوری انویدیا علاوه بر امکان تولید چهره های جعلی، قادر به ساحت خودروها و گربه های جعلی نیز هست. این وب‌سایت یک پروژه ساده محسوب می شود؛ با این حال می تواند پتانسیل های این فناوری را به خوبی به نمایش بگذارد.

هوش مصنوعی طرفداران و مخالفان زیادی دارد. برای مثال کاربران می توانند توسط چهره های جعلی، کارت های شناسایی مختلف تولید کرده و توسط آن کلاهبرداری کنند، البته نمی توان از مزیت های آن نیز چشم پوشی کرد.

از مخالفان سرسخت این فناوری می توان به ایلان ماسک اشاره کرد که هوش مصنوعی را یک تهدید بزرگ برای بشر می داند. در آینده کاربردهای این تکنولوژی با افزایش چشمگیری روبه‌رو می شود.

ارسال نظر