کشف مومیایی های باستانی در مقبره ای نزدیک به اهرام مصر!

رسانه کلیک - باستان شناسان موفق به کشف مقبره ای شامل تابوت ها و مومیایی های باستانی متعددی متعلق به عصر بطلمیوس در نزدیکی اهرام مصر شدند. 

کشف مومیایی های باستانی در مقبره ای نزدیک به اهرام مصر!

وزیر سازمان آثار باستانی مصر اعلام کرد که اولین تحقیقات سال 2019 در محدوده باستان شناسانه Tuna El-Gebel که ماموریتی مشترک بین وزارت آثار باستانی و مرکز تحقیقاتی مطالعات باستان شناسی دانشگاه منیا بود، منجر به کشف مجموعه ای از مومیایی های باستانی در اندازه ها و جنسیت های مختلف شد که در دل سنگ ها قرار داشتند.

باستان شناسان مصری موفق به کشف مدفنی جدید شدند که معتقدند قدمت آن به دوره بطلمیوس در مصر باستان (323 تا 30 سال پیش از میلاد) باز می گردد. متخصصان در این مدفن 40 مومیایی کشف کرده اند.

این مدفن که فاصله اندکی از اهرام مصر نیز دارد، محل دفن مردان، زنان و کودکان بوده است. به نظر می رسد این مدفن متعلق به خانواه ثروتمند و پرجمعیتی بوده باشد. وزیر سازمان آثار باستانی مصر موقعیت این مدفن را برای گروهی از خبرنگاران و دیپلمات ها از کشورهای گوناگون، فاش کرد.

وزارت آثار باستانی اظهار کرده که برخی از این مومیایی ها در دل سنگ یا چوب قرار داشتند و برخی از آن ها روی زمین مقبره پیدا شدند.

محدوده باستان شناسانه ای که این تحقیقات در آن صورت گرفته، در واقع در ماه فوریه گذشته و زمانی که گروهی از گردشگران وزارت باستان شناسی و دانشگاه مینیا به آن برخوردند، کشف شد. در این محدوده مقبره ای داخل یک سنگ وجود دارد که از یک مسیر، تعدادی پله و اتاقی مستطیل شکل دارای تعدادی مومیایی باستانی تشکیل شده است.

مدتی پس از کشف این مقبره، باستان شناسان به شواهدی از مدفن دیگری برخوردند که مومیایی های باستانی بیشتری در آن وجود داشت. علاوه بر مدفن دوم، اتاق سومی نیز کشف شد که مومیایی ها و تابوت های بیشتری را در خود جای داده بود.

باستان شناسان معتقدند که قدمت مومیایی ها به عصر بطلمیوس بازمی گردد. قدمت مومیایی ها به کمک کاغذهای پاپیروس موجود در مقبره و تابوت ها کشف شده است.

ارسال نظر