احتمال حذف دکمه دیسلایک از یوتیوب

رسانه کلیک - به نظر می رسد گوگل قصد دارد دکمه دیسلایک را از یوتیوب حذف کند. گفته می شود این اقدام برای مبارزه با اسپم در این سرویس پخش ویدیو است.

احتمال حذف دکمه دیسلایک از یوتیوب

یوتیوب به دنبال راه حل هایی برای جلوگیری از استفاده نادرست از دکمه دیسلایک است. اسپم ها باعث می شوند یک کانال در یوتیوب دیسلایک زیادی دریافت کند که به اعتبار صاحب کانال ضربه وارد می کند.

آقای Tom Leung، مدیر پروژه در یوتیوب به تازگی به سوء استفاده از دیسلایک در ویدیویی که اخیرا در این سرویس منتشر شده، اشاره کرده است.

هم اکنون یوتیوب در حال توسعه یک ویژگی برای صاحبان کانال ها در این سرویس است که توسط آن می توان دکمه های لایک و دیسلایک را فعال و غیرفعال کرد. در حالی که شاید این قابلیت در اختیار صاحبان کانال ها قرار بگیرد، دریافت لایک و دیسلایک برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

آقای Leung به این موضوع اشاره کرده که شاید یک گزینه در اختیار کاربران قرار بگیرد که در زمان انتخاب دکمه دیسلایک، دلیل این اقدام را بیان کنند. این احتمال وجود دارد که یوتیوب گزینه هایی را برای این موضوع آماده کند. اعلام دلیل نپسندیدن یک ویدیو به صاحب کانال اجازه می دهد برای ویدیوهای بعدی خود مسیر درستی را انتخاب کند.

کاهش سرعت یوتیوب

دستیابی به این هدف بسیار پیچیده است. تحلیل داده ها و قرار دادن نتایج آن در اختیار صاحبان کانال ها در یوتیوب نیاز به کار زیادی دارد.

تیم یوتیوب در کنار این پروژه، به حذف کامل دکمه دیسلایک از این پلتفرم نیز فکر می کند. به اعتقاد Leung، حذف دکمه دیسلایک از یوتیوب یک اقدام اشتباه بوده و مخالف با آزادی بیان است. به نظر می رسد این پروژه هم اکنون در فاز مذاکره و بحث قرار دارد و برای اجرایی شدن آن باید مدت زمان زیادی منتظر بمانیم.

ارسال نظر