حالت Dark Mode سال آینده به مرورگر کروم سیستم عامل macOS اضافه می شود

رسانه کلیک - گوگل قصد دارد سال آینده حالت دارک مود را به مرورگر کروم سیستم عامل macOS اضافه کند. این ویژگی عملکرد کروم را افزایش می دهد.

حالت Dark Mode سال آینده به مرورگر کروم سیستم عامل macOS اضافه می شود

یکی از ویژگی هایی که نسخه Mojave سیستم عامل macOS برای لپ تاپ های اپل به همراه دارد، پشتیبانی از حالت دارک مود است. این موضوع به معنای آن است که برخی اپلیکیشن ها می توانند از تم تاریک استفاده کنند. استفاده از Dark Mode در محیط نرم افزارها باعث می شود آسیب کمتری به چشم کاربر وارد شود.

در حال حاضر بسیاری از اپلیکیشن ها دارای این ویژگی نیستند؛ با این حال توسعه دهندگان باید آن را به نرم افزارهای خود اضافه کنند. انتظار می رود در سال آینده بسیاری از برنامه ها به این ویژگی مجهز شوند.

به تازگی گوگل یک بروزرسانی برای مرورگر کروم در سیستم عامل macOS ارائه کرده که اگر چه دارای ویژگی هایی مانند محافظت در برابر تبلیغات مخرب است، اما حالت Dark Mode را در اختیار کاربران قرار نمی دهد.

بر اساس اطلاعاتی که به تازگی توسط Reddit در اختیار رسانه ها قرار گرفته، گوگل در سال آینده با ارائه یک آپدیت برای مرورگر کروم، این قابلیت را به آن اضافه می کند. این اطلاعات توسط تغییرات در کد کرومیوم به‌دست آمده است.

تغییرات در کد این مرورگر نشان می دهد که در آینده نزدیک ویژگی پشتیبانی از حالت تاریک به کروم اضافه می شود. تغییرات در کرومیوم معمولا در هر 6 هفته اعمال می شود، با توجه به این موضوع انتظار می رود در اوایل سال آینده میلادی این ویژگی در اختیار کاربران قرار بگیرد.

در این گزارش شاهد حضور یک اسکرین شات هستیم. در این اسکرین شات حالت تاریکی در مرورگر کروم سیستم عامل macOS به چشم می خورد. برخی از سرویس های گوگل مانند یوتیوب از حالت تاریک پشتیبانی می کنند، بنابراین تماشای ویدیو در شب مشکلی برای کاربر ایجاد نمی کند.

ارسال نظر