مزاحم تلفنی به عذرخواهی با نصب بنر مکلف شد

رسانه کلیک - رییس حوزه قضایی بخش دشتابی شهرستان بویین زهرا گفت: در راستای صدور احکام جایگزین حبس، یک مزاحم تلفنی به عذرخواهی از خانواده شاکی با نصب بنر مکلف شد.

مزاحم تلفنی به عذرخواهی با نصب بنر مکلف شد

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ فرهاد غفاری رییس حوزه قضایی بخش دشتابی شهرستان بویین زهرا عنوان کرد: قاضیان محاکم طبق فصل نهم قانون مجازات اسلامی جدید که مصوب سال 92 است می توانند بنا به برخی شرایط از مجازات جایگزین حبس در حق محکوم استفاده کنند.

وی اظهار داشت: یکی از سیاست های اصلی قوه قضاییه در سال های اخیر کاهش جمعیت کیفری زندان با استفاده از مجازات های جایگزین حبس است که خوشبختانه گام های موثری در این زمینه در استان قزوین برداشته شده است.

غفاری افزود: به عنوان مثال فردی که به اتهام توهین و مزاحمت تلفنی از طریق پیام و شبکه اجتماعی تلگرام به تحمل 2 ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، به علت فقدان سابقه کیفری، جوان بودن و وضعیت فردی، اجتماعی و خانوادگی مشمول مجازات جایگزین حبس شد.

رییس حوزه قضایی بخش دشتابی در خصوص مزاحم تلفنی ادامه داد: در راستای اجرای مجازات‌ های جایگزین حبس، فرد محکوم به نوشتن بنر عذرخواهی از خانواده شاکی و تعهد دادن برای تکرار نکردن چنین عملی در آینده مکلف شد.

وی تصریح کرد: همچنین مطالعه کتاب خانه عنکبوت نوشته نورالله قدرتی و ارایه خلاصه بخش سوم آن در خصوص آسیب های اجتماعی و شبکه های مجازی، حفظ و فراگیری روایت نقل شده از امیرالمومنین (ع) و پرداخت جزای نقدی در حق دولت از دیگر تکالیف این محکوم در راستای سیاست های جایگزین حبس است.

بخش دشتابی با مرکزیت ارداق از توابع شهرستان بویین زهرا است.

ارسال نظر