چگونه از گوشی خود به عنوان ماوس و کیبورد کامپیوتر استفاده کنیم؟

رسانه کلیک - اگر می‌خواهید از گوشی خود به عنوان یک ریموت کنترل برای کامپیوتر استفاده کنید، در ادامه همراه ما باشید. در این مطلب شما را با بهترین اپلیکیشن‌های تبدیل گوشی به ماوس و کیبورد کامپیوتر آشنا می‌کنیم.

چگونه از گوشی خود به عنوان ماوس و کیبورد کامپیوتر استفاده کنیم؟

اپلیکیشن‌های متعددی برای کنترل کامپیوتر توسط تلفن‌های هوشمند ایجاد شده‌ و افراد می‌توانند آن‌ها را به صورت رایگان برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS دانلود و نصب کنند. توسط این دسته از برنامه‌ها می‌توان از گوشی به عنوان ماوس یا صفحه کلید استفاده کرد و از راه دور به کنترل کامپیوتر پرداخت ( چگونه گوشی اندرویدی خود را با کامپیوتر کنترل کنیم؟ ).

استفاده از این اپلیکیشن‌ها برای زمانی که ماوس یا کیبوردتان خراب شده یا می‌خواهید از از فاصله دور کامپیوتر را کنترل کنید، کاربردی خواهد بود. بهترین اپلیکیشن‌های تبدیل گوشی به ماوس و کیبورد کامپیوتر را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

WiFI Mouse

یکی از حرفه‌ای‌ترین اپلیکیشن‌های موجود برای تبدیل گوشی به ماوس و کیبورد، WiFi Mouse بوده که امکانات متنوعی در آن موجود است. برای استفاده از WiFi Mouse باید برنامه نسخه موبایل و کامپیوتر آن را نصب کنید.

در WiFI Mouse قابلیت‌های تبدیل گوشی به ماوس، کیبورد، دسته بازی، کنترل ویدیو پلیر و بسیاری دیگر از این موارد موجود است. برای استفاده از این اپلیکیشن باید گوشی و کامپیوتر به یک وای فای متصل باشند یا از قابلیت هات اسپات در گوشی استفاده کنید. این اپلیکیشن علاوه بر وای فای، با بلوتوث و کابل USB هم کار می‌کند.

بهترین اپلیکیشن‌های تبدیل گوشی به ماوس و کیبورد کامپیوتر

WiFI Mouse برای سیستم‌ عامل‌های اندروید و iOS موجود بوده و در دو نسخه رایگان و پولی قابل دانلود است.

Remote Mouse

Remote Mouse سرویس دیگری برای تبدیل گوشی به ماوس و کیبورد کامپیوتر است. این اپلیکیشن برخلاف WiFi Mouse فقط در نسخه رایگان موجود بوده و قابلیت‌های دسترسی به ماوس، کیبورد، کنترل ویدیو پلیر و تعدادی دیگر از این موارد در آن یافت می‌شود.

برای استفاده از این اپلیکیشن باید گوشی و کامپیوتر به یک شبکه وصل باشند یا از هات‌ اسپات گوشی استفاده کنید. علاوه بر وای فای، امکان اتصال Remote Mouse به کامپیوتر توسط بلوتوث و کابل هم موجود است.

بهترین اپلیکیشن‌های تبدیل گوشی به ماوس و کیبورد کامپیوتر

اپلیکیشن Remote Mouse برای دو سیستم عامل اندروید و iOS موجود بوده و می‌توانید آن را به صورت رایگان دانلود و نصب کنید. برای دانلود درایور کامپیوتر Remote Mouse از این صفحه اقدام کنید.

Unified Remote

این اپلیکیشن در دو نسخه معمولی و فول در اختیار کاربران قرار دارد. در نسخه معمولی می‌توان از قابلیت‌های تبدیل گوشی به ماوس و کیبورد استفاده کرد و به همین ترتیب به کنترل دستگاه از راه دور پرداخت. دسترسی به نسخه فول این اپلیکیشن نیازمند پرداخت هزینه بوده که در این صورت امکانات بیشتری مانند کنترل توسط ساعت هوشمند و NFC در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

بهترین اپلیکیشن‌های تبدیل گوشی به ماوس و کیبورد کامپیوتر

Unified Remote برای سیستم عامل‌های اندروید ، iOS و ویندوز موبایل موجود بوده و برای استفاده از آن باید علاوه بر خود اپ، درایور مخصوص کامپیوتر آن را هم نصب کنید. درایور این اپلیکیشن برای اکثر سیستم عامل‌ها موجود است.

Wifi Mouse Control

Wifi Mouse Control نسبت به سه اپلیکیشن معرفی شده، از امکانات ساده‌تری بهره می‌برد و رابط کاربری پیچیده‌ای ندارد. برای استفاده از قابلیت‌ تبدیل گوشی به ماوس و کیبورد کامپیوتر توسط Wifi Mouse Control، باید درایور مخصوص آن را در کامپیوتر نصب کنید.

بهترین اپلیکیشن‌های تبدیل گوشی به ماوس و کیبورد کامپیوتر

متاسفانه Wifi Mouse Control تنها برای نسخه اندروید موجود بوده و کاربران iOS نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

نظر شما در رابطه با اپلیکیشن‌های تبدیل گوشی به ماوس و کیبورد کامپیوتر چیست؟ شما از کدامیک استفاده می‌کنید؟

ارسال نظر