با گوشی های بلک بری خداحافظی کنید؛ توقف همکاری TCL با بلک بری

رسانه کلیک - همکاری TCL و بلک بری به پایان می رسد و تولید گوشی های هوشمند آن متوقف می شود. TCL وعده داده تا اوت سال 2022 پشتیبانی لازم را برای گوشی های فعلی فراهم آورد.

با گوشی های بلک بری خداحافظی کنید؛ توقف همکاری TCL با بلک بری

درست هنگامی که نام بلک بری در حال فراموش شدن بود، این کمپانی تصمیم گرفت تا با یکی از تولیدکنندگان مطرح وسایل الکترونیکی به نام TCL همکار شود. آن ها با همکاری یکدیگر، گوشی های اندرویدی با برند بلک بری را روانه بازار کردند که از جمله معروف ترین آن ها می توان به مدل های KEYone و KEY2 اشاره کرد. با اینکه تنها چهار سال از همکاری این دو کمپانی می گذرد، اما TCL به تازگی در رویدادی غیر منتظره اعلام کرد که در ماه اوت از بلک بری جدا خواهد شد.

البته کاربران فعلی این گوشی ها نباید دلیلی برای نگرانی داشته باشند، چرا که با وجود پایان این همکاری، شرکت TCL قول داده تا پایان اوت سال 2022 پشتیبانی لازم برای مدل های فعلی را فراهم کند این کمپانی که بخشی از آن متعلق به دولت چین است، احتمالا به ساخت گوشی های هوشمند انحصاری خود ادامه می دهد، هرچند که باید با رقبای سرسخت چینی همچون شیائومی و هواوی به مبارزه بپردازد.

اسمارت فون های بلک بری TCL به صفحه کلید QWERTY مجهز هستند. این صفحه کلید در گذشته نقش بسیار مهمی در محبوبیت محصولات هوشمند بلک بری در بین کاربران تجاری ایفا می کرد. این گوشی ها در ترکیب با ویژگی های پیشرفته اندرویدی، به طور خاص نظر افرادی را به خود جلب می کرد که هنوز به نحوی پایبند عصر 2000 بودند.

به هر حال با پایان یافتن همکاری بلک بری و TCL، کاربران این دستگاه ها باید به فکر جایگزین بهتری باشند، هرچند که پشتیبانی لازم از سوی TCL تضمین شده است. از طرف دیگر، کمپانی بلک بری نیز تصمیم گرفته تا تمرکز خود را به طور انحصاری روی نرم افزار و امنیت معطوف سازد. طبق این روند، دیر یا زود نام BlackBerry به طور کامل از یادها فراموش می شود. گوشی های بلک بری شروع خوبی داشتند، اما متاسفانه نتوانستند با عصر گوشی های هوشمند لمسی خود را وفق دهند.

ارسال نظر