گوگل پیکسل 4 به سنسور 16 مگاپیکسلی تله فوتو مجهز می شود

رسانه کلیک - اطلاعات جدیدی از گوشی گوگل پیکسل 4 در اختیار رسانه ها قرار گرفته که بر اساس آن، پرچمدار آینده گوگل دارای سنسور 16 مگاپیکسلی تله فوتو است.

گوگل پیکسل 4 به سنسور 16 مگاپیکسلی تله فوتو مجهز می شود

ماه گذشته شرکت گوگل در یک اقدام غیر منتظره، رندری از پرچمدار آینده خود منتشر کرد ( گوگل رندر گوشی پیکسل 4 را منتشر کرد ). این رندر بخش پشتی گوشی گوگل پیکسل 4 را به نمایش می گذاشت. در این بخش شاهد حضور یک المان مربعی شکل هستیم که درون آن دو سنسور برای دوربین اصلی و همچنین فلاش LED قرار دارد.

در حال حاضر برخی گوشی های هوشمند موجود در بازار از دوربین اصلی سه گانه بهره می برند. در همین راستا شاهد استفاده از سنسور اصلی به همراه سنسور اولترا واید و تله فوتو در آن ها هستیم. گوگل در پرچمدار آینده خود از دو سنسور استفاده کرده و با توجه به این موضوع، سنسور دوم به صورت تله فوتو و یا اولترا واید خواهد بود.

گوگل پیکسل 4

به تازگی جواب این سوال مشخص شده است. بر اساس کد اپلیکیشن دوربین گوشی پیکسل 4، این اسمارت فون به سنسور تله فوتو 16 مگاپیکسلی مجهز می شود که شاید برای برخی کاربران خوشایند نباشد. در حال حاضر توسعه دهندگان اپلیکیشن دوربین گوگل در حال کار روی این برنامه برای پشتیبانی آن از گوشی پیکسل 4 هستند.

نسل آینده گوشی های سری پیکسل در بخش جلویی خود به سنسور اینفرارد مجهز می شوند. این سنسور قادر به تشخیص چهره کاربر با دقت بالایی بوده و نیاز به سنسور اثر انگشت را از بین می برد. چنین قابلیتی در نسخه بتا اندروید Q حضور دارد. در رندر منتشر شده از سوی گوگل، روی پنل پشتی این محصول سنسور اثر انگشت به چشم نمی خورد، بنابراین احتمال حذف این اسکنر و یا انتقال آن به زیر نمایشگر وجود دارد ( تصویر واقعی گوگل پیکسل 4 فاش شد ).

ارسال نظر