۳ دادگاه پیش روی گوگل در آمریکا

گوگل در ماه های آینده با ۳ دادگاه مربوط به شکایت های مختلف از سوی وزارت دادگستری آمریکا و ایالت های این کشور درباره سلطه بر بازار تبلیغات دیجیتال و همچنین جستجو در وب روبرو است.

۳ دادگاه پیش روی گوگل در آمریکا

به گزارش کلیک به نقل از رویترز، یک قاضی دادگاه فدرال دیروز ۹ سپتامبر ۲۰۲۴ میلادی را به عنوان تاریخ شروع دادگاه مربوط به شکایت وزارت دادگستری آمریکا و ائتلافی از ایالت ها علیه گوگل اعلام کرد. گوگل متهم است که از سلطه خود در فناوری تبلیغات دیجیتال سوءاستفاده کرده است.

شکایت مذکور که در ژانویه ۲۰۲۳ میلادی ثبت شده، گوگل را به انحصار بازار تبلیغات دیجیتال و زیر پا گذاشتن قوانین متهم می کند. دولت آمریکا اعلام کرده گوگل باید سوییت مدیریت تبلیغات خود را بفروشد.

این شرکت آمریکایی اتهامات را رد و ادعا می کند اگر این شکایت در دادگاه موفق شود به کندشدن فناوری، افزایش هزینه های فناوری و سخت تر شدن رشد هزاران کسب وکار و ناشر کوچک منجر خواهد شد.

وزارت دادگستری، ویرجینیا و ایالت های دیگر خواستار تعیین تاریخ دادگاه در ماه جولای بودند. اما قاضی لئونی برینکما در دستوری اعلام کرد برگزاری دادگاه در تابستان مشکلات لجستیکی همراه دارد.

تاریخ این دادگاه در حالی اعلام شده که گوگل در مارس ۲۰۲۵ باید به طور جداگانه در دادگاه ایالت تگزاس نیز حاضر شود که مربوط به شکایتی مشابه از سوی تگزاس و ایالت های دیگر است که عملکردهای تبلیغاتی شرکت را به چالش می کشند.

پرونده شکایت سومی نیز علیه گوگل ثبت شده که پیش بینی می شود بیانیه های پایان دادرسی آن در می ۲۰۲۵ میلادی به قاضی دادگاهی در واشنگتن ارائه می شود. این شکایت از سوی وزارت دادگستری کلورادو و چند ایالت دیگر علیه سلطه گوگل بر جستجوی وب ثبت شده است.

 

ارسال نظر