اینترنت ماهواره ای استارلینک در هند ممنوع شد!

پس از گذشت مدتی از آغاز ارائه خدمات استارلینک در هند، دولت هند فروش و استفاده از اینترنت ماهواره ای استارلینک را ممنوع اعلام کرده زیرا فاقد مجوز فعالیت در این کشور است.

اینترنت ماهواره ای استارلینک در هند ممنوع شد!

دولت هند به استارلینک اعلام کرد از مقررات این کشور پیروی کند و از ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای در هند به صورت فوری خودداری کند. استارلینک ارائه خدمات خود در هند را از اول نوامبر آغاز کرده و برای پیش فروش خدمات خود نیز برنامه‌ریزی کرده بود.

ایلان ماسک میلیاردر آمریکایی با ارسال صدها ماهواره به فضا قصد دارد خدمات اینترنت پرسرعت را در تمام نقاط دنیا ارائه کند. اما این اقدام وی با واکنش منفی برخی کشورهای جهان مواجه شده است.

هند تصریح کرده شرکت اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک فاقد مجوز فعالیت در این کشور است. دولت هند به مردم این کشور توصیه کرد از خرید اشتراک برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک شرکت اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک خودداری کنند.

در سال‌های اخیر تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های فناوری، ماهواره‌های کوچکی را به عنوان بخشی از شبکه‌ خدمات اینترنت خود در مدار زمین قرار داده‌اند تا خدمات اینترنت پهن باند خود را در سراسر جهان، با تمرکز ویژه بر مناطق دورافتاده، ارائه دهند. اما برخی دولت‌های جهان این رویه را دخالت در فرایندهای حاکمیتی خود تصور کرده و با آن مخالفت می‌کنند.

بیشتر بخوانید: به زودی اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران + جزئیات

منبع:‌ فارس

ارسال نظر