امکان استعلام آنلاین مدرک تحصیلی برای بخش خصوصی از طریق دولت‌همراه

رسانه کلیک - پس از امکان استعلام آنلاین  مدرک تحصیلی کارمندان برای بخش دولتی، اکنون این امکان در به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن دولت همراه برای بخش خصوصی هم فراهم شده است. <p> پیش‌تر بخش دولتی امکان استعلام آنلاین مدرک تحصیلی از طریق مرکز تبادل اطلاعات را دارا بود و این دستگاه‌ها با اتصال به GSB و از طریق سامانه‌های ایجاد شده از سوی وزارت علوم و آموزش و پرورش، اقدام به استعلام مدارک تحصیلی کارمندان تازه ورود خود می‌کردند؛ اما همچنان بخش خصوصی برای اینکه شخصی را بتواند استخدام کند باید کپی مدارک تحصیلی را از وی دریافت می‌کرد.   اما الان در به‌روزرسانی دولت همراه، امکان استعلام آنلاین مدرک تحصیلی برای بخش خصوصی هم فراهم شده است و به این معنا است که بخش خصوصی دیگر نیازی به اتصال به سامانه مرکز تبادل اطلاعات ندارد؛ بلکه تنها با نصب اپلیکیشن دولت همراه و دریافت کد رهگیری استعلام مدارک به سادگی مدرک تحصیلی متقاضی کار را استعلام کنند.     به نقل از امیر اصغری، مشاور دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در این مورد گفت: «پس از راه‌اندازی سامانه استعلام مدارک تحصیلی، بخش خصوصی نیز متقاضی استفاده از این سامانه بود چرا که آنان نیز اعلام می‌کردند ما برای جذب نیرو باید کپی مدارک تحصیلی افراد را دریافت کنیم.»   او ادامه داد: «این در حالی بود که به دلیل تعداد زیاد و تنوع فعالیت‌های بخش خصوصی امکان اتصال تمامی آنان به مرکز تبادل اطلاعات (GSB)  فراهم نبود. حال با قرار گرفتن امکان استعلام مدارک تحصیلی روی اپلیکیشن دولت همراه، بخش خصوصی می‌تواند از این طریق به سادگی مدرک تحصیلی شخص متقاضی کار را استعلام کند.»   اصغری گفت: «مسئول جذب نیرو دربخش خصوصی می‌تواند با نصب اپلیکیشن دولت‌همراه و دریافت کد ملی متقاضی کار و همچنین کد رهگیری استعلام مدرک تحصیلی که شخص از سامانه استعلام مدرک تحصیلی دریافت کرده، به سادگی موارد اطلاعاتی مدرک تحصیلی فرد را استعلام و در نهایت مشاهده کند.»   او تاکید کرد که استعلام آنلاین مدرک تحصیلی برای بخش خصوصی برای رایگان است و برای استعلام مدرک تحصیلی نیازی به پرداخت وجه نیست. او با اشاره به اینکه در شرایط فعلی فقط امکان استعلام مدارک آموزش عالی از طریق این اپ فراهم شده است گفت: «امکان استعلام مدرک دیپلم نیز از این طریق به زودی فراهم خواهد شد؛ البته باید در نظر داشت که تقاضای بخش خصوصی برای استعلام مدرک آموزش عالی است.»   امکان استعلام آنلاین مدرک تحصیلی از شهریور ماه گذشته فراهم شد. این پروژه یکی از ۲۳ پروژه اولویت دار دولت‌الکترونیکی بود که اجرایی شدن آن به‌صورت خاص از سوی رئیس‌جمهوری پیگیری می‌شد.   در شرایط فعلی اطلاعات ۳ هزار و ۵۰۰ مرکز آموزشی روی این پایگاه اطلاعاتی وجود دارد و امکان استعلام مدارک و اشتغال به تحصیل این مراکز آموزشی فراهم شده است. مقرر شده که با اتصال حوزه به این پایگاه اطلاعاتی امکان استعلام مدارک حوزوی نیز از این طریق فراهم شود.  

امکان استعلام آنلاین مدرک تحصیلی برای بخش خصوصی از طریق دولت‌همراه
پیش‌تر بخش دولتی امکان استعلام آنلاین مدرک تحصیلی از طریق مرکز تبادل اطلاعات را دارا بود و این دستگاه‌ها با اتصال به GSB و از طریق سامانه‌های ایجاد شده از سوی وزارت علوم و آموزش و پرورش، اقدام به استعلام مدارک تحصیلی کارمندان تازه ورود خود می‌کردند؛ اما همچنان بخش خصوصی برای اینکه شخصی را بتواند استخدام کند باید کپی مدارک تحصیلی را از وی دریافت می‌کرد.
اما الان در به‌روزرسانی دولت همراه، امکان استعلام آنلاین مدرک تحصیلی برای بخش خصوصی هم فراهم شده است و به این معنا است که بخش خصوصی دیگر نیازی به اتصال به سامانه مرکز تبادل اطلاعات ندارد؛ بلکه تنها با نصب اپلیکیشن دولت همراه و دریافت کد رهگیری استعلام مدارک به سادگی مدرک تحصیلی متقاضی کار را استعلام کنند.
به نقل از امیر اصغری، مشاور دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در این مورد گفت: «پس از راه‌اندازی سامانه استعلام مدارک تحصیلی، بخش خصوصی نیز متقاضی استفاده از این سامانه بود چرا که آنان نیز اعلام می‌کردند ما برای جذب نیرو باید کپی مدارک تحصیلی افراد را دریافت کنیم.»
او ادامه داد: «این در حالی بود که به دلیل تعداد زیاد و تنوع فعالیت‌های بخش خصوصی امکان اتصال تمامی آنان به مرکز تبادل اطلاعات (GSB) فراهم نبود. حال با قرار گرفتن امکان استعلام مدارک تحصیلی روی اپلیکیشن دولت همراه، بخش خصوصی می‌تواند از این طریق به سادگی مدرک تحصیلی شخص متقاضی کار را استعلام کند.»
اصغری گفت: «مسئول جذب نیرو دربخش خصوصی می‌تواند با نصب اپلیکیشن دولت‌همراه و دریافت کد ملی متقاضی کار و همچنین کد رهگیری استعلام مدرک تحصیلی که شخص از سامانه استعلام مدرک تحصیلی دریافت کرده، به سادگی موارد اطلاعاتی مدرک تحصیلی فرد را استعلام و در نهایت مشاهده کند.»
او تاکید کرد که استعلام آنلاین مدرک تحصیلی برای بخش خصوصی برای رایگان است و برای استعلام مدرک تحصیلی نیازی به پرداخت وجه نیست. او با اشاره به اینکه در شرایط فعلی فقط امکان استعلام مدارک آموزش عالی از طریق این اپ فراهم شده است گفت: «امکان استعلام مدرک دیپلم نیز از این طریق به زودی فراهم خواهد شد؛ البته باید در نظر داشت که تقاضای بخش خصوصی برای استعلام مدرک آموزش عالی است.»
امکان استعلام آنلاین مدرک تحصیلی از شهریور ماه گذشته فراهم شد. این پروژه یکی از ۲۳ پروژه اولویت دار دولت‌الکترونیکی بود که اجرایی شدن آن به‌صورت خاص از سوی رئیس‌جمهوری پیگیری می‌شد.
در شرایط فعلی اطلاعات ۳ هزار و ۵۰۰ مرکز آموزشی روی این پایگاه اطلاعاتی وجود دارد و امکان استعلام مدارک و اشتغال به تحصیل این مراکز آموزشی فراهم شده است. مقرر شده که با اتصال حوزه به این پایگاه اطلاعاتی امکان استعلام مدارک حوزوی نیز از این طریق فراهم شود.
ارسال نظر