ایران ادعای هایجک ترافیک گوگل را رد کرد

رسانه کلیک - در پی نشر تصاویر و اطلاعاتی در شبکه اجتماعی توییتر مبنی بر هایجک ترافیک گوگل توسط شرکت ارتباطات زیرساخت، امروز نائب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت دست‌کاری در ترافیک گوگل و هدایت آن به مسیر دیگر را رد کرده و این ادعا را اشتباه می‌داند.

ایران ادعای هایجک ترافیک گوگل را رد کرد

به نقل از پیوست، شب گذشته (۲۹ شهریور) خبری در توییتر منتشر پخش شد مبنی براینکه بخشی از ترافیک درخواستی داخل کشور از گوگل، به جای این که به سمت سرورهای گوگل هدایت شود از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت به سمت دیگری منحرف یا هایجک می‌شود.

حالا سجاد بنابی، ‌نائب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در گفت‌وگو با پیوست می‌گوید که یک اشتباه در تنظیمات تجهیزات شبکه برای مقطعی کوتاه باعث اختلال در شبکه شده است. بنابی دست‌کاری در ترافیک گوگل و هدایت آن به مسیر دیگر را رد کرده و این ادعا را اشتباه می‌داند.

نائب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت بروز اشتباه در تنظیمات زیرساخت شبکه را اتفاق طبیعی می‌داند و اعلام می‌کند که Misconfiguration یا به نوعی ایراد در تنظیمات شبکه مشکلی است که در بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اینترنتی دنیا هم اتفاق میافتد و سایت‌ها نیز آن را اعلام می‌کنند.

سجاد بنابی در مورد جزییات اتفاق شب گذشته به پپوست گفت: «اینکه یک Misconfiguration یا ایراد در تنظیمات در شبکه اتفاق افتاده درست است و تیم فنی ما باید با بررسی موضوع نسبت به پیش‌گیری از رخ دادن مجدد این اتفاق اقدام کند.» آنطور که بنابی توضیح می‌دهد اشتباه ایجاد شده روی تنظیمات شبکه باعث از دست رفتن ترافیک اینترنت کشور نشده است.

بنابی ادامه داد: «IP متعلق به گوگل برای چند ساعت در ارتباط Peering به صورت اشتباه advertise شده است. این اتفاق هم تاثیر ناچیزی روی شبکه داشته و با توجه این که این رنج‌ها جزء پریفیکس‌های پرکاربرد گوگل نبوده، باعث نشده ترافیک در جایی افت کند.»

ارسال نظر