پیش‌ بینی تاثیر بسته جدید ارزی دولت بر بازار موبایل

رسانه کلیک - رییس‌ اتحادیه دستگاه‌ های مخابراتی درباره تاثیر بسته جدید ارزی دولت بر بازار موبایل گفت: اگر این بسته منجر به تک نرخی شدن ارز شود و هر وارد کننده که خواست ارز دریافت کند و کالا به وفور در بازار موجود باشد،موفق خواهد بود.

پیش‌ بینی تاثیر بسته جدید ارزی دولت بر بازار موبایل

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ محبی رییس‌ اتحادیه دستگاه‌ های مخابراتی و لوازم جانبی درباره پیش بینی تاثیر بسته جدید ارزی دولت بر بازار موبایل که شب گذشته اعلام شد، عنوان کرد: اگر این بسته منجر به تک نرخی شدن ارز شود و کالا به وفور در بازار موجود باشد، شاهد بازگشت تعادل به بازار گوشی تلفن همراه خواهیم بود ( بازار موبایل متعادل می شود/ عرضه 600 هزار دستگاه گوشی در آینده نزدیک ).

محبی اظهار کرد: باید نرخ بازار ثانویه نرخ اصلی ارز در کشور شود و هر وارد کننده که خواست ارز دریافت کند و بتواند کالا وارد کند؛ در این صورت بسته موفق است.

به گفته وی، نباید این طور باشد که بازار ثانویه یک نرخ و بازار آزاد یک نرخ دیگر باشد و دلار برای واردات ندهند و کالا سخت وارد شود که در این صورت بسته جدید ارزی تاثیری نخواهد داشت.

رییس‌ اتحادیه دستگاه‌ های مخابراتی و لوازم جانبی در پاسخ به این سوال که نظر واردکننده‌ های گوشی و فعالان بازار موبایل درباره این بسته چیست؟ افزود: از ابتدا نیز نظر فعالان صنف این بود که ارز باید تک نرخی باشد و واردات صحیح و راحت انجام شود، به طوری که اگر نرخ ارز در بازار ثانویه بالا رفت قیمت جنس بالا برود و اگر پایین آمد قیمت جنس کاهش یابد.

محبی در پاسخ به این سوال که آیا با بسته جدید ارزی دولت امکان کاهش نرخ دلار به حدود 8 هزار تومان وجود دارد، تصریح کرد: وقتی آقای همتی رییس بانک مرکزی عددی برای پیش بینی نرخ ارز بازار ثانویه اعلام نکرد، ما نیز نمی‌ توانیم عدد پیش بینی کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که نظر شخصی شما به عنوان واردکننده در این باره چیست؟ بیان کرد: اگر دولت کمک کند و مردم نیز کمک کنند و به مقداری که واقعا ارز احتیاج دارند خرید کنند، امکان رسیدن دلار به این نرخ وجود دارد.

ارسال نظر