مشکلات اخلاقی و فرهنگی استفاده جوانان از فیلترشکن/ زحمت مردم را زیاد نکنیم

رسانه کلیک - سخنگوی فراکسیون امید با تاکید بر اینکه نباید شرایط به سمت استفاده نوجوانان و جوانان از فیلترشکن پیش رود، گفت: افزایش آسیب‌ های اجتماعی و ورود به برخی سایت‌ ها و به دنبال آن ایجاد مشکلات اخلاقی و فرهنگی از جمله آثار مخرب استفاده از فیلترشکن است.

مشکلات اخلاقی و فرهنگی استفاده جوانان از فیلترشکن/ زحمت مردم را زیاد نکنیم

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید اظهار داشت: باید به سمتی رویم که نوجوانان و جوانان از فیلترشکن استفاده نکنند نه اینکه با فیلتر کردن پیام‌ رسان‌ هایی همچون تلگرام آنها را به این سمت سوق دهیم.

وی عنوان کرد: تلگرام پیام‌ رسانی بود که بالغ بر ۴۰ میلیون نفر از آن استفاده می‌ کردند که بخشی از این جامعه را کودکان، نوجوانان و جوانان تشکیل می‌ دادند. اینکه آنها برای حضور در این پیام‌ رسان بخواهند از فیلترشکن استفاده کنند ناخواسته ممکن است به سایت‌ های دیگری سرک بکشند که نتیجه آن بروز مشکلات اخلاقی و فرهنگی و افزایش آسیب‌ های اجتماعی خواهد شد.

پارسایی با تاکید بر اینکه نمی‌ توان با دنیای تکنولوژی و ارتباطات و مسائلی همچون اینترنت مبارزه و مقابله کرد، ادامه داد: مردم از وضعیت کند شدن اینترنت و اختلال در روند آن شاکی هستند. بعضا آنها برای استفاده علمی به کسب اطلاعات عمومی با کندی اینترنت مواجه می‌ شوند، این وضعیت آدم را یاد اوایل انقلاب می‌ اندازد که حتی با ویدیو مشکل داشتند اما اکنون با ارتقای تکنولوژی و علم، جامعه از این شرایط عبور پیدا کرده است ( مشکل اختلالات اینترنت به مجلس کشید ).

این نماینده مجلس در پایان یادآور شد: با توجه به توسعه دنیای ارتباطات و اطلاعات، این رویه خیلی دوام نخواهد آورد پس بهتر است زحمت مردم و نارضایتی آنها را زیاد نکنیم.

ارسال نظر