تمام مدل های تازه‌ وارد تلفن همراه از جمله پرچمداران جدید سامسونگ تا پایان سال رجیستر می‌ شوند

رسانه کلیک - معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: با اعلام 4 برند هواوی، نوکیا، سونی و تکنو و 5 برندی که از قبل اعلام شده تنها رجیستری گوشی سامسونگ باقی مانده تا این طرح به اتمام برسد.

تمام مدل های تازه‌ وارد تلفن همراه از جمله پرچمداران جدید سامسونگ تا پایان سال رجیستر می‌ شوند

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ حمیدرضا دهقانی نیا معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اشاره به آغاز فاز چهارم اجرای طرح رجیستری تلفن همراه برای ۴ برند هواوی، نوکیا، سونی و تکنو از ۱۹ بهمن ماه و مطابق با برنامه زمان بندی اعلام شده، عنوان کرد: با اعلام این ۴ برند و ۵ برندی که از قبل اعلام شده، تنها رجیستری گوشی سامسونگ باقی مانده تا طرح رجیستری به اتمام برسد ( زمان رجیستری گوشی‌ های برند هواوی، نوکیا، سونی و تکنو اعلام شد ).

وی اظهار داشت: مطابق با تصمیم کمیته رجیستری، مقرر شد گوشی های سامسونگ موجود در کف بازار بعد از تعطیلات نوروز، مشمول اجرای طرح رجیستری شوند؛ اما مدل های جدید این گوشی که قرار است قبل از پایان اسفند ماه وارد بازار شوند، مشمول رجیستری می شوند ( چرا رجیستری گوشی های سامسونگ به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شد؟ ).

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا دلیل اعمال این تصمیم را رعایت حقوق واردکنندگان رسمی عنوان کرد و افزود: این موضوع باعث می شود گوشی های سامسونگ گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس به صورت قاچاق وارد کشور نشوند.

دهقانی نیا افزود: حقوق سرمایه گذارانی که طرح رجیستری را رعایت می کنند و اقدام به واردات قانونی گوشی کرده اند، باید حفظ شود. بنا به درخواست واردکنندگان رسمی سامسونگ و با هدف حمایت از واردات رسمی، با وجودی که این برند از بعد تعطیلات نوروز به رجیستری افزوده می شود، اما دو مدل جدید این گوشی که به زودی رونمایی و وارد بازار ایران می شود، مشمول طرح رجیستری قرار می گیرد ( طرح رجیستری امروز به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس رسید! ).

وی با بیان اینکه مسیر ثبت و سفارش واردات تلفن همراه شفاف است و نباید اجازه دهیم گوشی های جدید برندهای تلفن همراه به صورت قاچاقی و غیر قانونی وارد کشور شوند، تاکید کرد: باید جلوی زیان واردکنندگان رسمی گوشی گرفته شود و به همین دلیل گوشی های جدیدی که از این پس وارد کشور می شوند، مشمول رجیستری خواهند بود.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا در طرح رجیستری با بیان اینکه منافع مصرف کننده و واردکنندگان رسمی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: مطابق با برنامه ریزی انجام شده و برندهایی که برای رجیستری اعلام عمومی شده اند، از این پس هرگونه گوشی تازه وارد به کشور مشمول اجرای این طرح می شود و تنها گوشی های موجود در بازار سامسونگ، برای بعد از تعطیلات به این طرح می پیوندند.

ارسال نظر