وضعیت شبکه ارتباطات سیار ایران (همراه اول) طی سال های اخیر

رسانه کلیک - بر اساس گزارش منتشر شده از طرف سازمان تنظیم مقررات، همراه اول بزرگ ترین اپراتور ارایه دهنده خدمات در کشور است.

وضعیت شبکه ارتباطات سیار ایران (همراه اول) طی سال های اخیر

همراه اول اخیرا گزارش عملکرد خود در سال 97 را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، اپراتور اول کشور توانسته با فروش حدود 110 میلیون سیمکارت، 60.1 درصد از سهم سیمکارت های فعال در بازار را از آن خود کند. در این گزارش آمده که حدود 12.1 میلیون از مشرکین همراه اول از سرویس 4G استفاده می کنند. این در حالی است که تعداد مشترکین 3G همراه اول به 16.1 میلیون رسیده است.

شرکت ارتباطات سیار ایران تا کنون مسیر موفقیت آمیزی را طی کرده و توانسته با جذب 8.35 میلیون مشترک جدید، به جایگاه بزرگ ترین اپراتور کشور دست یابد. ارایه خدمات بی شمار در برابر هزینه مناسب باعث شده افراد با رضایت کافی از این اپراتور به عنوان سرویس دهنده اصلی خود استفاده کنند.

علاوه بر این ها در آخرین گزارشی که از وضعیت اپراتورها توسط سازمان تنظیم مقررات منتشر شده، عملکرد پرقدرت همراه اول به وضوح قابل لمس است. در این گزارش که از طریق وبسایت CRA در دسترس بوده، ضریب نفوذ و تعداد مشترکین همراه اول طی چند سال اخیر مورد بررسی قرار گرفته است.

بزرگ ترین اپراتور

با توجه به داده های انتشار یافته به شکل نمودار، ضریب نفوذ همراه اول در سال 92 حدود 82.96 درصد محاسبه شده است. این نمودار که روندی صعودی دارد، نشان می دهد که ضریب نفوذ همراه اول در سال 97 به حداکثر مقدار خود یعنی 113.32 رسیده است. وضعیت تعداد مشترکین هم به همین شکل بوده و برای آن شاهد یک نمودار صعودی هستیم. در این نمودار آمده که تعداد مشترکین همراه اول از 60 میلیون در سال 92، به چیزی حدود 100 میلیون در سال 97 رسیده است.

بزرگ ترین اپراتور

با تکیه بر داده های ارایه شده، همراه اول با در دست داشتن 59.29 درصد از سهم بازار اپراتورها، بزرگ ترین و محبوب ترین ارایه دهنده خدمات در کشور محسوب می شود. این اپراتور با عملکرد مشابه قادر به طی روند صعودی خودش بوده و در سال های آینده هم لقب بزرگ ترین ارایه دهنده خدمات در کشور را به یدک خواهد کشید.

ارسال نظر