افزایش چشمگیر سهم سود اسمارت فون های سامسونگ در 6 سال اخیر

رسانه کلیک – گزارش های منتشر شده در سه ماهه سوم سال 2020 نشان می دهند که سهم سود اسمارت فون های سامسونگ طی شش سال اخیر به حداکثر میزان خود رسیده است.

افزایش چشمگیر سهم سود اسمارت فون های سامسونگ در 6 سال اخیر

اینطور که پیداست کمپانی سامسونگ سه ماهه سوم سال میلادی را با موفقیت به اتمام رسانده است. این شرکت پس از گذشت 6 سال مجددا توانست سهم سود حاصل از فروش اسمارت فون های خود را به حداکثر رسانده و از برخی رقیبان پیشی گیرد.

این غول فناوری کره ای، اپل را در ایالات متحده و شیائومی را در هندوستان شکست داده است. علاوه بر این سامسونگ موفق شده تا سهم سود حاصل از فروش اسمارت فون های خود را به شرکت کوپرتینویی نزدیک و نزدیکتر کند. طبق گزارش های منتشر شده، سهم سود سامسونگ الکترونیک در سه ماهه سوم 2020 به 32.6 درصد رسیده است. جالب آنکه مقدار این سهم در سال گذشته تنها برابر با 18.8 درصد بوده است. بالاترین سهمی که تا کنون برای شرکت گزارش شده برابر با 37.9 بوده که در سال 2014 میلادی حاصل شده است.

رسیدن به سهم سود 32.6 درصدی دستاورد مهمی برای سامسونگ به شمار می آید. اما فراموش نکنیم که شرکت اپل با سهم سود 60.5 درصدی، همچنان بازار را در دست دارد. البته ناگفته نماند که میزان سهم اپل نسبت به سال گذشته با افت مواجه شده، چراکه شرکت در 2019 حدودا 66.9 درصد از کل سهم را در اختیار داشته است. ظاهرا این افت به عرضه سری جدید آیفون 12 مربوط می شود. از طرفی SamMobile اعلام کرده که طبق تحقیقات مربوط به استراتژی تحلیلی، حاشیه عملیاتی سامسونگ در سه ماهه سوم 2020 نسبت به سال گذشته از 11 درصد به 14 درصد رسیده است.

سهم درآمد حاصل از فروش جهانی اسمارت فون های سامسونگ و اپل در سه ماهه سوم به ترتیب برابر با 22.6 درصد و 29.5 درصد گزارش شده است. با این حال سهم بازار شرکت کره ای نسبت به اپل بیشتر و برابر با 21.9 درصد بوده است. کمپانی های بزرگ چینی یعنی هواوی و شیائومی نیز توانسته اند به ترتیب 14.1 درصد و 12.7 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهند. اپل با کسب سهم 11.9 درصدی در رده چهارم قرار دارد.

ارسال نظر