فروش 31 میلیارد دلاری علی بابا در یک روز!

رسانه کلیک - فروش علی بابا در یک روز به 31 میلیارد دلار رسید. این فروشگاه اینترنتی در این زمینه رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرده است.

فروش 31 میلیارد دلاری علی بابا در یک روز!

فروش علی بابا در روز 11 نوامبر رکورد زد. این فروشگاه آنلاین چینی توانست در این روز به فروشی برابر با 30.8 میلیارد دلار دست پیدا کند. با وجود اینکه فروش این فروشگاه رکورد جدیدی را به ثبت رسانده، علی بابا کمترین رشد فروش سالیانه را تجربه کرده است.

فروش این فروشگاه در مقایسه با Cyber Monday و بلک فرایدی در سال 2017 رشد دو برابری داشته است. در روز 11 نوامبر علی بابا توانست رکورد بیشترین فروش روزانه را از تاریخ تاسیس خود به ثبت برساند.

فروش یک روز علی بابا در مقایسه با سال گذشته میلادی رشدی برابر با 27 درصد داشته که کمترین میزان رشد فروش روزانه این کمپانی محسوب می شود. این شرکت در سال گذشته رشد فروش روزانه ای برابر با 36 درصد را تجربه کرده بود.

علاوه بر رشد فروش کم علی بابا، این فروشگاه اینترنتی با مشکلات دیگری نیز مواجه است. درآمد این کمپانی در جدیدترین گزارش مالی آن، کمترین رشد را در مقایسه با سال های گذشته تجربه کرده که این موضوع باعث شده پیش بینی ها برای درآمد سالانه آن کاهش پیدا کند. با وجود کاهش رشد درآمد، فروشگاه علی بابا در سه ماهه سوم سال جاری میلادی 54 درصد درآمد بیشتری در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته داشته است.

اقتصاد چین در ماه های اخیر درگیر مشکلات جدیدی شده که یکی از آن ها جنگ تجاری با ایالات متحده آمریکا است. در همین راستا خریداران به دنبال تصاحب اجناس ارزان تر هستند. این موضوع باعث شده که فروش تعدادی از فروشگاه های اینترنتی جدید در کشور چین افزایش پیدا کند. انتظار می رود علی بابا در 10 سال آینده رشد بالایی در بازار داشته باشد.

ارسال نظر