درخواست بررسی رفع فیلترینگ شبکه توییتر به دادستانی ارسال شد

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات در حاشیه افتتاح نمایشگاه الکامپ عنوان کرد: درخواست برگزاری جلسه برای بررسی رفع فیلترینگ شبکه توییتر با امضای 6 عضو دولت و دو نماینده مجلس به دادستانی ارسال شده است و ما منتظر پاسخ هستیم.

درخواست بررسی رفع فیلترینگ شبکه توییتر به دادستانی ارسال شد

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت رفع فیلتر توییتر گفت: ما ملاحظاتمان را در مورد رفع فیلتر این شبکه اجتماعی از طریق امضای ۶ عضو دولت و ۲ نماینده مجلس که مربوط به درخواست برای برگزاری جلسه برای بررسی رفع فیلتر می‌ شود، به دادستانی اعلام کردیم ( 6 وزیر و 2 نماینده مجلس خواستار رفع فیلتر توییتر شدند ).

وی اظهار داشت: مطابق با پاسخ دادستانی به این درخواست، رفع فیلترینگ شبکه توییتر به دلیل آنکه دارای حکم قضایی صادره در مشهد است، قابل طرح در کارگروه فیلترینگ نیست ( رفع فیلتر توییتر امکان ندارد ).

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در این زمینه ما در پاسخ به نامه دادستانی دلایل خود را مطرح کردیم و معتقدیم که حکم فیلتر مربوط به سال ۸۸ و در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بوده و بازپرس قضایی مشهد در سال ۹۱ حکم مجددی برای فیلتر این شبکه صادر کرده است، اما همانطور که می‌ دانیم بازپرس برای حوزه استحفاظی خود می‌ تواند حکم صادر کند ( اظهارات وزیر ارتباطات درباره رفع فیلتر توییتر: نظر 6 وزیر دولت و 2 نماینده مجلس، محترم شمرده می شود ).

آذری جهرمی بیان کرد: در این راستا ما نامه مجددی به دادستانی داده‌ ایم و دلایل خود را برای برگزاری جلسه در کارگروه فیلترینگ اعلام کرده‌ ایم که تاکنون به این نامه پاسخی داده نشده و ما منتظر پاسخ از جانب دادستانی هستیم ( دادستانی کل کشور هنوز به نامه درخواست رفع فیلتر توییتر پاسخ نداده است ).

ارسال نظر