نهادهای ذیربط در جلوگیری از فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی تنبلی نکنند!

رسانه کلیک - معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: تعداد 30 میلیون و یکصد هزار نفر از طریق فیلترشکن‌ های هاتگرام و تلگرام طلایی فیلتر پیام‌رسان تلگرام را دور می‌ زنند.

نهادهای ذیربط در جلوگیری از فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی تنبلی نکنند!

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ عبدالصمد خرم آبادی معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در کانال شخصی خود در پیام رسان سروش نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

بر اساس آماری که مرکز ملی فضای مجازی در تاریخ نوزدهم تیر ماه 1397 اعلام کرده است. تعداد 30 میلیون و یکصد هزار نفر از طریق فیلترشکن‌ های هاتگرام و تلگرام طلایی فیلتر پیام‌رسان تلگرام را دور می‌ زنند. اینترنت بدون فیلتر هات گرام و تلگرام طلایی را وزارت ارتباطات تامین می‌ کند.

این در حالی است که فعالیت فیلترشکن‌ های داخلی نظیر هاتگرام و تلگرام طلایی برخلاف اهداف و سیاست‌ های تعیین شده در مصوبه شورای عالی فضای مجازی می‌ باشد.

مصوبه مربوط به " سیاست‌ ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان‌ های اجتماعی" حدود یک سال پیش (خرداد 1396) به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده است. فراگیر شدن پیام رسان‌ های داخلی و جلوگیری از دسترسی بیگانگان به داده‌ های عظیم کشور صراحتا جزء اهداف؛ و سیاست های مذکور در این مصوبه می‌ باشند.

از آنجا که فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی هم مانع از فراگیر شدن پیام رسان‌ های داخلی و هم موجب دسترسی بیگانگان به داده‌ های عظیم کشور خواهد شد، لذا فعالیت این دو نرم افزار برخلاف مصوبه شورای عالی فضای مجازی است.

اینکه نهاد‌های ذیربط منتظر بمانند تا تلگرام و سایر پیام رسان‌ های خارجی بستر ارتباطاتی مردم در فضای مجازی کشور را فراهم کنند و شرکت‌ های داخلی را به عمله تلگرام تبدیل نمایند، نهایت تنبلی است.

اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی نیاز به عزم جدی دارد. نهاد‌های ذیربط باید تنبلی را کنار بگذارند و از هر گونه فعل یا ترک فعل که موجب استمرار حاکمیت دشمن بر فضای مجازی کشور می‌ شود خودداری کنند. باید ارتباط بین هاتگرام و تلگرام طلایی را با شبکه اجتماعی تلگرام قطع کرد و برای فراگیر کردن پیام رسان‌ های مستقل داخلی باید کمر همت را محکم بست، ان‌ شاء الله این اتفاق‌ های مبارک بزودی خواهد افتاد.

ارسال نظر