تعداد کاربران سروش بعد از فیلتر تلگرام به 10 میلیون نفر رسید

رسانه کلیک - مدیر پیام رسان داخلی سروش با اشاره به افزایش تعداد کاربران این پیام رسان ظرف یک هفته اخیر گفت: ما 6 میلیون کاربر داشتیم که بعد از فیلترینگ تلگرام این تعداد به 10 میلیون نفر رسید.

تعداد کاربران سروش بعد از فیلتر تلگرام به 10 میلیون نفر رسید

به گزارش کلیک به نقل از عصر ایران؛ سید میثم سیدصالحی مدیر پیام رسان سروش عنوان کرد: در حال حاضر در بخش پیام‌ ها به سرعت عمل می‌ کنیم و مشکلی نداریم و در بخش آپلود بیش از ۸۷ درصد و دانلود بیش از ۹۸ درصد تلاش‌ هایی که می‌ شود موفق است.

سید میثم سیدصالحی مدیر پیام رسان داخلی سروش در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به افزایش تعداد کاربران این پیام رسان ظرف یک هفته اخیر گفت: ما 6 میلیون کاربر داشتیم که بعد از فیلترینگ تلگرام این تعداد به 10 میلیون نفر رسید.

وی درباره کندی این پیام رسان در مدت اخیر نیز اظهار داشت: در دو هفته گذشته سه روز اختلال داشتیم و عمده شکایت‌ ها مربوط به آن زمان بود و علت اصلی آن هم بسته شدن آی پی‌ هایمان از بیرون توسط زیرساخت بود. کسانی که از فیلترشکن استفاده می‌ کردند و بیرون می‌ رفتند باعث می‌ شدند آی پی دو وب سرویس‌ اصلی ما که باعث می‌ شد یوزر آنلاین شود بسته شده و یوزر آنلاین نمی‌ شد و به شدت به سمت ما ریکوئست می‌ آمد. به سمت وب سرویس ما برای اینکه خودش را آنلاین کند. همین موضوع باعث شده بود تا سرورهای ما به شدت تحت فشار قرار بگیرد و ما که ظرفیت 20 میلیون کاربر داشتیم با هجمه 70 میلیونی روبرو شده بودیم.

صالحی ادامه داد: طی پیگیری‌ هایمان متوجه شدیم دو آی پی از بیرون و مربوط به وب سرویس‌ های اصلی بسته شده و با اینکه ما در زیرساخت وایت لیست بودیم این اتفاق برایمان افتاد. بخش عمده این کندی به همان سه روز بر می‌ گردد و دقیقا با زمان پاره کردن برجام و اوج استفاده از پیام رسان سروش متقارن شد و تجربه بدی بود که در اذهان عمومی ماند.

وی تصریح کرد: به لطف خداوند در حال حاضر در بخش پیام‌ ها به سرعت عمل می‌ کنیم و مشکلی نداریم و در بخش آپلود بیش از 87 درصد و دانلود بیش از 98 درصد تلاش‌ هایی که می‌ شود موفق است.

صالحی با اشاره به دلیل‌ کندی پیام رسان بیان کرد: تنها عامل کندی پیام رسان، فقط اپلیکیشن پیام رسان نیست و به ارتباط اینترنتی که در همان لحظه با اپراتور دارید و ترجیح ترافیک بین الملل به ترافیک داخل مرتبط است. در حال حاضر در اپراتورهای همراه،‌ ترافیک اینترنت به ترافیک داخل اولویت دارد و در این فضا ممکن است کاربر ما در جاهایی که پهنای باند کمتر و ضعیف‌ تر است،‌ کندی را متوجه شود.

مدیر پیام رسان داخلی سروش درباره آیتم‌ های جدیدی که به این پیام رسان اضافه شده است،‌ یادآور شد: ما به صورت هفتگی سرویس جدید می‌ دهیم که بخشی از آن مربوط به رفع اشکال‌ هایمان است. در نسخه ویندوز قابلیت‌ های جدیدی برای مدیریت کانال‌ ها اضافه شده،‌ خدمات سرویس ذخیره سازی ابری‌ مان نیز توسعه پیدا کرده و بهینه‌ سازی‌ هایی هم در اندروید و ios داشتیم.

ارسال نظر