رییس جمهور می توانست در مورد فیلتر تلگرام به قوه قضاییه تذکر قانون اساسی دهد

رسانه کلیک - نایب رییس مجلس با بیان اینکه بهتر بود فیلتر تلگرام از مسیر قانونی انجام می‌ شد، گفت: اگر حکم حکومتی برای فیلترینگ شبکه پیام رسان تلگرام وجود داشته با ذکر دلایل اعلام شود.

رییس جمهور می توانست در مورد فیلتر تلگرام به قوه قضاییه تذکر قانون اساسی دهد

به گزارش کلیک به نقل از اقتصاد آنلاین، در جلسه علنی امروز مجلس علی مطهری نایب رییس مجلس در نطق میان دستور خود با اشاره به محدودیت‌ هایی که اخیرا برای تلگرام به وجود آمده، اظهار داشت: قانون، کارگروه تشخیص مصادیق مجرمانه را که دارای ۱۳ عضو از نهادهای مربوط است، مسئول این کار قرار داده و قوه قضائیه مسئول این کار نیست.

مطهری در خصوص فیلترینگ شبکه پیام رسان تلگرام عنوان کرد: اگر حکم حکومتی در کار بوده، لازم است با ذکر دلایل اعلام شود و البته مردم می‌ پذیرند، زیرا مردم رهبر انقلاب را گذشته از مقام ولایت، انسانی حکیم می‌ دانند که مصالح و سعادت ملت را مبنا قرار می‌ دهند.

نایب رییس مجلس با اشاره به اینکه رییس جمهور به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی درباره مسئله تلگرام می‌ توانست به قوه قضاییه تذکر قانون اساسی بدهد، تصریح کرد: رییس جمهور باید اقتدار لازم را در اجرای اصل یکصد و سیزدهم قانون اساسی از خود نشان دهد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس یادآور شد: دم زدن از تقیه و کنایه به این و آن، نشانه ضعف است. مردم انتظار صراحت و در میان گذاشتن مسائل با خود را دارند.

ارسال نظر