پیشنهاد تشکیل کمیسیون ویژه برای بررسی فیلترینگ تلگرام

رسانه کلیک - یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد کمیسیون ویژه‌ ای برای بررسی فیلترینگ تلگرام و تبعات احتمالی آن تشکیل شود.

پیشنهاد تشکیل کمیسیون ویژه برای بررسی فیلترینگ تلگرام

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ علی‌ اصغر یوسف‌ نژاد عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح موضوع فیلترینگ تلگرام و ایجاد محدودیت‌ هایی در این زمینه، اظهار کرد: متاسفانه مجلس در این زمینه حالت انفعالی و عکس‌ العملی دارد در حالی که حق مردم باید از طریق مجلس اعمال شود و نمایندگان باید بیشتر نسبت به این قضایا حساسیت نشان دهند.

وی عنوان کرد: مجلس باید در این زمینه جلودار و پیشاهنگ باشد. دستگاه‌ های تخصصی نظرات خود را از حیث امنیتی، فنی و اجتماعی ارائه می‌ کنند اما تلفیق اینها در مجلس قابل انجام است و باید کارگروه یا حتی کمیسیون ویژه‌ ای در این زمینه تشکیل شود که ماموریت آن بررسی فیلترینگ، ایجاد محدودیت و همچنین نحوه فعالیت پیام‌ رسان‌ های داخلی باشد.

نماینده مردم ساری در مجلس در خصوص بررسی فیلترینگ تلگرام ادامه داد:‌ در حال حاضر موضع‌ گیری‌ ها در بدنه دولت در این زمینه متفاوت است. رییس‌ جمهور، وزیر ارتباطات و رییس شورای عالی فضای مجازی هر کدام یک جور حرف می‌ زنند. طبیعتا این موضوع باید از جوانب مختلف بررسی شود و مجلس هم به طور جدی وارد بررسی موضوع شود.

یوسف‌ نژاد تصریح کرد: فراکسیون امید هم با تشکیل کارگروهی مرتبط، وظیفه و تکلیف خود را در این زمینه انجام می‌ دهد تا تبعات این امر را از حیث سیاسی، اقتصادی و امنیتی بررسی کنیم و جواب قانع‌ کننده‌ ای برای جامعه داشته باشیم.

وی در پایان گفت که اظهارنظرهای مختلف از بدنه دولت و مجلس نشان می‌ دهد هنوز تصمیم قانع‌ کننده‌ ای در این زمینه اتخاذ نشده است.

ارسال نظر