بهترین فیلم های جود لا که ارزش یک بار دیدن را دارند

رسانه کلیک - در این مطلب به سراغ یکی از بازیگران محبوب و سرشناس هالیوود یعنی جود لا رفته و طی دو بخش به معرفی بهترین فیلم های او می پردازیم.

بهترین فیلم های جود لا که ارزش یک بار دیدن را دارند

جود لا یکی از چهره های پرآوازه هالیوود است که سابقه طولانی در عرصه سینما و تئاتر دارد. وی فعالیت حرفه ای خود را در سال 1992 و با بازی در فیلم The Crane آغاز کرد. وسواس جود در انتخاب نقش های مختلف باعث شده تا فیلم های ارزشمندی از او به یادگار بماند. ما در این مطلب قصد داریم تا 10 مورد از بهترین آثار موجود در کارنامه جود لا را طی دو بخش به شما معرفی کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

Gattaca

  • تاریخ اکران: 1997
  • امتیاز IMDB: 7.8

فیلم علمی-تخیلی Gattaca را می توان نخستین اثر موفق در کارنامه هنری جود لاو به شمار آورد. داستان در آینده دور اتفاق می افتد؛ یعنی هنگامی که شناسنامه ژنتیکی هر فرد، تعیین کننده گذشته، حال و آینده او هستند. وینسنت فریمن (ایتان هاوک) جزو آن دسته از افرادی است که به او لقب نامعتبر را داده اند و به همین دلیل امکان رسیدن به بزرگترین آرزوی خود یعنی پیوستن به مرکز آموش گاتاکا را ندارد. در نتیجه تصمیم می گیرد تا از شناسنامه ژنتیکی یک فرد معتبر یعنی جروم مورو (جود لا) استفاده کند.

The Talented Mr. Ripley

  • تاریخ اکران: 1999
  • امتیاز IMDB: 7.4

دیکی گرین لیف (جود لا) جوانی ثروتمند، مغرور و خوش گذران است که برای مدتی به ونیز رفته تا به سبک زندگی بی قید و شرط خود ادامه دهد. از طرفی تام ریپلی (مت دیمون) از جانب پدر دیکی ماموریت یافته تا او را به آمریکا بازگرداند. اما تام پس از ملاقات با دیکی علاقه شدیدی به شیوه زندگی او پیدا می کند؛ تا جایی که نحوه حرف زدن و حرکات فیزیکی او را نیز به دقت زیر نظر می گیرد. جود با بازی حرفه ای خود در این فیلم توانست برای نخستین بار نامزد دریافت جوایز اسکار، گلدن گلوب و بفتا شود اما در این میان تنها بفتا را تصاحب کرد.

Enemy at the Gates

  • تاریخ اکران: 2001
  • امتیاز IMDB: 7.6

داستان فیلم بر اساس رویدادهای واقی بوده و در زمان جنگ جهانی دوم رخ می دهد. ارتش نازی تا پشت دروازه های استالینگراد پیشروی کرده و تنها یک قدم با فتح شهر فاصله دارد. واسیلی زایتسف (جود لا) تیرانداز ماهر روسی است که پس از کشتن افراد مهم آلمانی، نامش حسابی بر سر زبان ها می افتد. اما شهرت او باعث می شود تا یک سرگرد زبده آلمانی به نام کونیگ (اد هریس) که او نیز مهارت بالایی در تیراندازی دارد، در صدد کشتن او برآید. بدین ترتیب جنگ بین دو کشور، به جنگ میان این دو مرد تبدیل می شود.

A.I. Artificial Intelligence

  • تاریخ اکران: 2001
  • امتیاز IMDB: 7.2

دیوید یک ربات بسیار پیشرفته است که به گونه ای طراحی شده تا جای خالی یک پسر بچه را در خانه پر کند. وی پس از ترد شدن از سمت انسان ها، به سوی ربات های دیگر می رود و سعی می کند تا جایگاه خود را بین انسان های واقعی و ماشینی به دست آورد. جیگولو جو (جود لا) یکی از ربات هایی است که به دیوید برای فرار از چنگ نابودگرها کمک می کند. درام-تخیلی هوش مصنوعی جزو آن دسته از فیلم هایی است که مخاطب را تا مدت ها تحت تاثیر خوود قرار می دهد.

Road to Perdition

  • تاریخ اکران: 2002
  • امتیاز IMDB: 7.7

به یکی از بهترین فیلم های موجود در این فهرست می رسیم. جاده ای به سوی تباهی داستان همبستگی و علاقه بی قید و شرط یک پدر به پسرش را به تصویر می کشد. مایکل سالیوان (تام هنکس) یکی از افراد مافیاست که علاقه بسیاری به خانواده خود دارد. او پس از اینکه پسرش به صورت اتفاقی قتل یکی از افراد مافیا را تماشا می کند ف مجبور می شود تا بین کار و خانواده خود یکی را انتخاب کند. او برای این کار باید رو در روی روسای چندین ساله خود ایستاده و از آن ها انتقام بگیرد. حال آنکه یک قاتل حرفه ای (جود لا) سایه به سایه دنبال آن هاست.

ارسال نظر