بهترین فیلم های دنزل واشینگتن که هنر بازیگری او را به رخ می کشند

رسانه کلیک - در این مطلب به سراغ یکی از چهره های شناخته شده در هالیوود یعنی دنزل واشینگتن رفته و طی دو بخش، 10 مورد از بهترین آثار موجود در کارنامه او را با یکدیگر مرور می کنیم.

بهترین فیلم های دنزل واشینگتن که هنر بازیگری او را به رخ می کشند

دنزل واشینگتن یکی از هنرپیشه های محبوب و کهنه کار سینماست که تا کنون توانسته در همه نقش های خود بدرخشد. سبک بازی احساسی و باورپذیر دنزل باعث شده تا او به یکی از ستاره های پرآوازه هالیوود تبدیل شود. وی فعالیت حرفه ای خود را در سال 1981 و با بازی در فیلم Carbon Copy شروع کرد و طی این مدت توانسته تا بیش از 50 فیلم مختلف را در کارنامه هنری خود بگنجاند؛ فیلم هایی که اغلب بسیار مشهور بوده و واقعا ارزش دیدن دارند. در ادامه 5 مورد از این آثار را به شما معرفی می کنیم پس با ما همراه باشید.

Glory

  • تاریخ اکران: 1989
  • امتیاز IMDB: 7.8

فیلم Glory نهمین حضور دنزل واشینگتن در سینما بود که توانست جوایز اسکار و گلدن گلوب را برای او به ارمغان بیاورد. البته وی در سال 1988 و با بازی تاثیرگذار خود در Cry Freedom نیز توانسته بود تا در فهرست نامزدهای دریافت جایزه قرار گیرد. داستان گلوری در خلال جنگ داخلی آمریکا اتفاق می افتد؛ یعنی هنگامی که یک فرد سفیدپوست رهبری عده ای از سربازان سیاه پوست را بر عهده می گیرد و به همین خاطر باید علاوه بر جنگ، نگران پیش داوری های ارتش و کنفدراسیون نیز باشد. دنزل این بار در نقش یکی از سربازان روی صحنه رفته و واقعا سنگ تمام می گذارد.

Malcolm X

  • تاریخ اکران: 1992
  • امتیاز IMDB: 7.7

این فیلم بر اساس داستان زندگی مالکوم ایکس، فعال سیاه پوست و مدافع حقوق آفریقایی-آمریکایی ها ساخته شده است. مالکوم (دنزل واشینگتن) دوران کودکی سختی را سپری کرد و در جوانی به جرم دزدی از جواهرفروشی به زندان افتاد. وی در زندان به مطالعات مذهبی پرداخت و پس از گرایش به دین اسلام، توانست به یکی از بزرگترین رهبران مسلمانان دنیا تبدیل شود. ترور تاسف بار مالکوم در سال 1965، میراث او را برای همیشه حفظ کرد. دنزل با حضور درخشان خود در این فیلم موفق شد نامزد اسکار و گلدنگلوب شود اما هر دو جایزه را به آل پاچینوی افسانه ای واگذار کرد.

Philadelphia

  • تاریخ اکران: 1993
  • امتیاز IMDB: 7.7

فیلادلفیا یک فیلم جسورانه است که در آن واحد به مسائلی همچون ایدز، همجنس گرایی و هوموفوبیا می پردازد. داستان درباره یک وکیل خبره به نام اندرو بکت (تام هنکس) که پس از آشکار کردن تمایلات و بیماری خود از کار اخراج می شود. وی علیه سیستم فعلی دست به اعتراض زده و ادعا می کند اخراجش از شرکت در واقع یک نوع تبعیض بوده و با قانون اساسی آمریکا مغایرت دارد. در این میان تنها کسی که قبول می کند وکالت او را بر عهده بگیرد یک فرد سیاه پوست به نام جو میلر (دنزل واشینگتن) است.

The Hurricane

  • تاریخ اکران: 1999
  • امتیاز IMDB: 7.6

روبین کارتر (دنزل واشینگتن) ملقب به طوفان، یک بوکسور حرفه ای است که رویای پیروزی در مسابقات بوکس نیمه سنگین را در سر دارد. اما رویای او پس از دستگیری به جرم قتل سه نفر در نیوجرسی به کلی نابود می شود. فیلم The Hurricane دغدغه ها، مشکلات و فشارهای روحی که کارتر طی این مدت با آن ها دست و پنجه نرم می کند را به خوبی به تصویر می کشد. تماشای تلاش افراد برای اثبات بی گناهی او نیز چندان خالی از لطف نیست. دنزل با بازی خارق العاده خود در این فیلم توانست برای دومین بار جایزه گلدن گلوب را به چنگ آورد.

Remember the Titans

  • تاریخ اکران: 2000
  • امتیاز IMDB: 7.8

فیلم Remember the Titans نیز بر اساس رویدادهای واقعی ساخته شده است. فوتبال آمریکایی یکی از مهم ترین لحظات زندگی اهالی ویرجینیا در دوران مدرسه است که هر سال با حساسیت و شکوه بیشتری برگزار می شود. مردم شهر الکساندریا نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در سال 1971 روسای محلی مجبور شدند تا مدارس سیاه پوست و سفیدپوست را ادغام کنند و بدین ترتیب پایه و اساس سنت قدیمی فوتبال با یک چالش بی سابقه ای رو به رو شد. در این میان یک مربی سیاه پوست به نام هرمن بون (دنزل واشینگتن) تمام تلاش خود را به کار گرفت تا یک تیم یکپارچه از نژادهای مختلف را به وجود آورده و آن ها را برای رسیدن تا مقام قهرمانی یاری کند.

ارسال نظر