بهترین فیلم های هندی 2017 که نباید از دست بدهید!

صنعت فیلم سازی هند طی چند سال اخیر با پیشرفت چشمگیری مواجه بوده است. فیلم هایی که به تازگی اکران شده اند به خوبی توانسته اند بینندگان را با جنبه های دیگر این سینمای پر زرق و برق آشنا کنند. در ادامه به معرفی ۷ مورد از بهترین فیلم های هندی در سال ۲۰۱۷ می پردازیم. این فیلم ها بر طبق حروف الفبا مرتب شده اند.

بهترین فیلم های هندی 2017 که نباید از دست بدهید!

صنعت فیلم سازی هند طی چند سال اخیر با پیشرفت چشمگیری مواجه بوده است. فیلم هایی که به تازگی اکران شده اند به خوبی توانسته اند بینندگان را با جنبه های دیگر این سینمای پر زرق و برق آشنا کنند. در ادامه به معرفی ۷ مورد از بهترین فیلم های هندی در سال ۲۰۱۷ می پردازیم. این فیلم ها بر طبق حروف الفبا مرتب شده اند.

Baahubali 2: The Conclusion

ژانر: درام، فانتزی

کارگردان: س. س. راجامونی

پس از موفقیت فیلم Baahubali: The Beginning در سال ۲۰۱۵، قسمت دوم آن در سال ۲۰۱۷ روی پرده سینماها رفت. به گفته منتقدین، این فیلم در مقایسه با قسمت اول، فانتزی تر و البته پربارتر است. در این قسمت، شیوا فرزند باهوبالی (پرابهاس) به میراث خود پی برده و برای یافتن سوالاتی که در ذهن دارد، یک ماجراجویی جدید را آغاز می کند. فیلم Conclusion به زیبایی هر چه تمام تر، داستان ماجراجویی های وی را به تصویر کشیده و مخاطبین را با چهره جدید و فانتزی سینمای بالیوود آشناتر می کند.

Kadvi Hawa

ژانر: درام

کارگردان: نیلا مذهب پاندا

شرایط آب و هوایی زمین به شدت در حال تغییر است و اثرات منفی آن پیش از همه، گریبان گیر قشر ضعیف جامعه می شود. فیلم Kadvi Hawa حکایت افرادی است که کوچک ترین نقشی در گرامایش زمین ندارند، اما بیشتر از همه با مشکلات ناشی از آن دست و پنجه نرم می کنند.

روستای باندیل خند ۱۵ سال است که رنگ باران را به خود ندیده و اکنون در حالت خشکسالی به سر می برد. اهالی این روستا عمدتا کشاورزانی هستند که به دلیل شرایط موجود، توانایی پرداخت قرض ها و بدهی های خود را نداشته و بعضا چاره ای جز خودکشی پیدا نمی کنند. داستان درباره یک پیرمرد کور (سانجی میشرا) و یک کارمند بانک (رانویر شوری) است که هر دو در بیابان اسیر شده و برای زندگی و بقا تلاش می کنند.

Hindi Medium

ژانر: درام، کمدی

کارگردان: ساکت چادهاری

راج (عرفان خان) و میتا باترا (شهره قمر) زوجی خوشبخت از طبقه نسبتا پایین جامعه هستند که قصد دارند دخترشان را به یک مدرسه مدرن انگلیسی زبان بفرستند. آن ها برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند، حتی تا جایی که مجبور می شوند تیپ و ظاهر خود را به کلی تغییر دهند. Hindi Medium یکی از بهترین فیلم های هندی در سال ۲۰۱۷ است که علیرغم درون مایه طنز خود، برخی از مشکلات اجتماعی کشور هند را به نحو احسن به تصویر می کشد.

Secret Superstar

ژانر: درام، موزیکال، ماجراجویی

کارگردان: ادوایت چاندان

انسیه (زایرا واسیم) نوجوانی ۱۵ ساله و بسیار با استعداد است که باید برای رسیدن به رویای خوانندگی، هویت اصلی خود را مخفی نگه دارد. او و مادرش در چنگال افکار قدیمی و متعصبانه پدر گرفتار شده اند اما انسیه اجازه نمی دهد که این موضوع مانع رسیدن به آرزوهایش شود.

فیلم Secret Superstar بدون شک یکی از بهترین فیلم های هندی در سال ۲۰۱۷ است که نقاط قوت بسیاری دارد. از جمله آهنگ های زیبا و ریتمیک آن که حس دل پذیری را به مخاطبین القا می کند. حضور یکی از محبوب ترین ستاره های سینمای بالیوود یعنی امیر خان نیز بر جذابیت های فیلم افزوده است.

The Brawler

ژانر: درام، ورزشی، عاشقانه

کارگردان: آنورانگ کاشیا

فیلم The Brawler با همه فیلم های عاشقانه هندی که تاکنون دیده اید، فرق می کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های هندی در سال ۲۰۱۷ است که بسیار هوشمندانه، اختلافات طبقاتی، تعصبات مذهبی و فساد سیاسی هند را مورد انتقاد قرار می دهد.

داستان درباره بوکسوری به نام شاروان سینک (وینیت کومار) است که رویای قهرمانی در سطح جهان را در سر می پروراند. اما از آنجایی که شاروان جزو طبقه پایین جامعه محسوب می شود، مشکلات بسیاری بر سر راه او قرار می گیرد. وی در ادامه شیفته خواهر یکی از مخالفین خود، سوناینا (زویا حسین) می شود. حال باید دید که آیا شاروان با وجود چنین شرایطی می تواند به آرزوی خود دست یابد یا خیر.

The Ghazi Attack

ژانر: هیجانی، درام

کارگردان: ردی سنکالپ

شاید جالب باشد بدانید که The Ghazi Attack نخستین فیلم هندی است که یک جنگ زیر آبی را به تصویر می کشد. این فیلم تلاش می کند تا از راز غرق شدن زیردریایی پاکستانی PNS Ghazi در خلال جنگ هند و پاکستان پرده برداری کند.

کارکنان این زیردریایی ماموریت دارند تا به صورت مخفیانه، بخشی از خاک هندوستان را به تصرف خود درآورند، اما در بین راه، با یک زیردریایی هندی برخورد می کنند. این امر سبب به وقوع پیوستن یک جنگ تمام عیار در اعماق دریا می شود. فیلم The Ghazi Attack محصول سال ۲۰۱۷ و یکی از بهترین فیلم های هندی است که مخاطب را به ۱۲۳ دقیقه هیجان دعوت می کند.

Vikram Vedha

ژانر: درام، هیجانی، اکشن

کارگردان: پوشکار، گایاتری

ویگرام (رانگاتان مدهوان) و همکارانش، پلیس های شجاع و سرسختی هستند که تمام همت خود را به‌کار گرفته اند تا یک گروه تبهکار به رهبری ودها (ویجای ستوپاتی) را از میان بردارند. آن ها در هنگام عملیات خشونت بار خود، به اشتباه برادر کوچکتر و بی گناه ودها را به قتل می رسانند. اما داستان از آنجایی شروع می شود که ودها، شخصا به ایستگاه پلیس آمده و خود را تسلیم می کند.

او هنگام بازجویی، داستان هایی را برای ویکرام نقل کرده و در واقع وی را به یک چالش ذهنی دعوت می کند. اینجاست که فلسفه فیلم به خوبی نمایان شده و دیدگاه تماشاچیان نسبت به شخصیت ها به کلی تغییر می کند. Vikram Vedha یکی از بهترین فیلم های هندی در سال ۲۰۱۷ است که تقابل بین خیر و شر را به نحوی متفاوت به تصویر می کشد.

ارسال نظر