نمایشگر OLED نشکن سامسونگ تاییدیه دریافت کرد

رسانه کلیک - نمایشگر OLED نشکن سامسونگ از سوی UL موفق به دریافت تاییدیه شد. این تاییدیه مقاومت این پنل سامسونگ را تضمین می کند.

نمایشگر OLED نشکن سامسونگ تاییدیه دریافت کرد

چندین سال از ورود پنل های OLED انعطاف پذیر به بازار زمان می گذرد با این حال تا به امروز شاهد عرضه محصولی تجاری مجهز به این نمایشگرها به بازار نبوده ایم. این پنل ها برای استفاده از شیشه های محافظ محدودیت دارند. سامسونگ برای رفع این مشکل راهکار جدیدی پیدا کرده است.

نمایشگر OLED نشکن سامسونگ به یک لایه پلاستیک شفاف مجهز شده که دارای خواص شیشه است با این حال انعطاف پذیری پنل را حفظ می کند. این پنل با وجود عدم حضور شیشه موفق به کسب تاییدیه از سوی UL شده است که خبر از مقاومت بالای آن می دهد.

نمایشگر OLED نشکن سامسونگ در 26 آزمایش سقوط از ارتفاع 1.2 متری موفق ظاهر شده است. این نمایشگر در دماهای 71 درجه سانتی گراد و منفی 32 درجه سانتی گراد کارایی خود را حفظ می کند. این پنل حتی پس از سقوط از ارتفاع 1.8 متری نیز سالم باقی می ماند.

در حالی که این نمایشگرها برای گوشی های هوشمند توسعه یافته اند، می توان آن ها را در کنسول های بازی قابل حمل، دستگاه های نظامی و صفحه نمایش خودروها نیز مورد استفاده قرار داد.

در حال حاضر سامسونگ دیسپلی در رابطه با زمان عرضه این پنل و همچنین زمان شروع تولید انبوه آن ها اطلاعاتی را در اختیار رسانه ها قرار نداده است. با توجه به این موضوع نمی توان در رابطه با عرضه اولین دستگاه مجهز به نمایشگر OLED نشکن سامسونگ به بازار اظهار نظر دقیقی کرد.

ارسال نظر