افشای نتایج بنچمارک پردازنده 12 هسته ای ای‌ام‌دی Zen 2 Ryzen 3000

رسانه کلیک - نتایج بنچمارک پردازنده 12 هسته ای ای‌ام‌دی Zen 2 Ryzen 3000 فاش شد. این پردازنده در آینده نزدیک به صورت رسمی معرفی می شود.

افشای نتایج بنچمارک پردازنده 12 هسته ای ای‌ام‌دی Zen 2 Ryzen 3000

کمتر از دو هفته با رونمایی از پردازنده های 7 نانومتری ای‌ام‌دی Zen 2 Ryzen 3000 فاصله داریم. امروز نتایج بنچمارک یکی از این پردازنده ها به اینترنت راه پیدا کرده است.

پردازنده های جدید شرکت AMD در نمونه های مختلف و با تعداد هسته های متفاوت وارد بازار می شوند. برای مثال پلتفرم AM4 این شرکت دارای 16 هسته است.

امروز نتایج بنچمارک نمونه 12 هسته ای پردازنده ای‌ام‌دی Zen 2 Ryzen 3000 در اختیار رسانه ها قرار گرفته است. این تراشه در مقایسه با پردازنده های 16 هسته ای قیمت پایین تری خواهد داشت؛ با این حال AMD فرکانس بالایی را برای هسته های آن در نظر می گیرد.

پردازنده موجود در این بنچمارک یک نمونه اولیه محسوب می شود که چندین ماه پیش آن را مشاهده کردیم. این پردازنده با یک مادربرد جدید با کدنام AMD Qogir-MTS در این بنچمارک حضور پیدا کرده است.

این پردازنده دارای فرکانس پایینی بوده که برای یک نمونه آزمایشی منطقی به نظر می رسد. این پردازنده دارای فرکانس پایه 3.4 گیگاهرتز بوده که در حالت توربو به 3.7 گیگاهرتز افزایش پیدا می کند. انتظار می رود نمونه نهایی و تجاری این پردازنده، فرکانس بسیار بالاتری داشته باشد.

پلتفرم موجود در این بنچمارک علاوه بر این پردازنده، دارای رم با فرکانس 1600 مگاهرتز و از نوع DDR4 به همراه 500 گیگابایت حافظه HDD است. یکی از نکات جالب در این بنچمارک، مقایسه آن با نسخه کنونی پردازنده 12 هسته ای Ryzen Threadripper 1920X است.

پردازنده های Zen 2 در مقایسه با نسل گذشته خود عملکرد بهتری با توجه به فرکانس دارند. انتظار می رود این پردازنده ها در بخش تک هسته ای و چند هسته ای عملکرد بسیاری بهتری در مقایسه با نمونه های کنونی داشته باشند. این پردازنده ها در تاریخ 27 مه معرفی می شوند.

ارسال نظر