اعجاز امید | سومین دوره رویداد تداکس سلامت در ایران برگزار شد

تد یک رویداد جهانی با هدف ارتقاء ایده و ایجاد ارتباط موثر بین افراد تاثیرگذار در یک جامعه با انجام سخــــــــنرانی از جانب افراد مشهور و بزرگ و صاحبان ایــــــــده می باشد.

اعجاز امید | سومین دوره رویداد تداکس سلامت در ایران برگزار شد

تداکس امید، تحت لیسانس موسسه TED و با احترام به ارزش های فرهنگی ایران اسلامی از سال 2016 در شهر مشهد برگزار می شود. این رویداد توانسته در پنج سال گذشته با طیف وسیعی از مخاطبین و صاحبان ایده، تجربه و هر آنکس که به نوآوری در خلق فرصتهای جدید می‌نگرد، جایگاه خاصی پیدا کند. حال که امروز بیان تجربه و رهیافت‌های حل چالش‌ها خود جرقه‌ای برای خلق ایده‌‌های راهگشا و حل چالش‌های متنوع و متعدد پیش‌رو گردیده است، رویدادهای تداکس‌امید توانسته است بارقه‌های امید را برای جویندگان ایده‌های نو و نیز حل چالش‌های پیچیده شکوفا سازد.

مـــدافعان سلامـــــت، امــــــروز پزشکان و پرستارانی هستند که در خط مقدم مبارزه و کنترل ویروس کرونا ایستاده‌اند تا بتوانند سلامت و آرامـــش را به جامعــــه بازگردانند؛ قطعا ایرانیان هیچگاه نام آنان که این روز‌ها جان خود را فدا کردند و در مســـیر دفاع از سلامت ملــت ایران به شهادت رسیدند را فراموش نخواهند کرد. از طرفی در این روزها چیزی که بیشتر از همه خودنمایی می‌کند، اخبار ناراحت‌کننده درباره‌ی زندگی آدم‌ها، مشکلات و اوضاع آشفته‌ی جهان است. اما وقتی درباره‌ی انواع و اقسام مشکلات اقتصادی و اجتماعی می‌شنویم، تنها چیزی که در حفظ روحیه‌ی هرکدام از ما تأثیر ویژه‌ دارد و باعث می‌شود همه‌‌ی ما برای زنده ماندن و زندگی تلاش کنیم، واژه‌ی کوچک اما زیبای «امید» است. امید مولد احساسات و مبنای جذابیت زندگی است. امید تنها چیزی است که در تاریکی و میان همه‌ی چیزهای بد مثل یک نقطه‌ی نور در ذهن هرکسی می‌درخشد و توان تازه‌ای برای ادامه‌ی حیات در تک تک ما به‌وجود می‌آورد.

در همین راستا مجموعه تداکس مشهد با همراهی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مورخ جمعه 30 مهرماه 1400 ، سومین دوره رویداد تداکس سلامت در ایران را با عنوان " اعجاز امید " را با تاکید بر سلامت جسم و روان و با سخنرانی پزشکان و متخصصان، روانشناسان و ورزشکاران برجسته، تاثیرگذار، الهام‌بخش و امیدآفرین ایران برگزار نمود، تا از این طریق با پاسداشت تمام مفاخر درگذشته در این ایام و امیدی بر پایان شیوع ویروس کرونا، تجارب و ایده های ارزشمند آنان را به جهانیان منعکس نماید.

در این رویداد

حسن تفتیان

*حسن تفتیان

* سریع ترین مرد ایران

* قهرمان 100متر آسیا

در مورد ضربان، ریتم زندگی سخن گفت

محمود شبستری

*دکتر محمود شبستری

* فلوشیپ فوق تخصصی بالون آنژیو پلاستی قلب و عروق محیطی

* رئیس بیمارستان امام رضا (ع) مشهد‌

از این اصطلاح عامیانه پرده برداشت که آیا قلب واقعا می‌شکند؟

شهرام صفری

*دکتر شهرام صفری

* عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی

* موسس نوروسافاری و آینده مغز

در مورد تلاش های کادر درمان در ایام کرونا گفت با عنوان اینجا چراغی روشن است...

احسان غیور

*دکتر احسان غیور

* متخصص (MD. PhD) ژنتیک پزشکی از انگلستان

از ژنتیک، به عنوان رمز پویای سلامتی نام برد

سام پورنژاد

*دکتر سام پورنژاد

* دکترای داروسازی از دانشگاه Touro University California

که بصورت زنده از نیویورک صحبت می کرد با لحنی خودمانی در مورد اینکه با سلامتیمون مهربون باشیم سخن گفت

*احسان برفرازی

* سرآشپز اجرایی اولین رستوران آلاکارت در مشهد

از تغذیه سالم گفت ، ازخوراک که عامل دورهمی های خانوادگی است و باعث به وجود آمدن عشق است و تداعی کننده فرهنگ اقوام مختلف

ارسال نظر