تعمیرات گوشی موبایل - آسان، پیچیده یا غیرممکن؟ نظر شما چیست؟

رسانه کلیک - گوشی‌های موبایل در دنیای امروزی از اهمیت بالایی برخوردارند. آیا واقعا تعمیرات گوشی موبایل پیچیده است؟ جواب در اکثر مواقع "بله" است.

تعمیرات گوشی موبایل - آسان، پیچیده یا غیرممکن؟ نظر شما چیست؟

در دنیایی که همه چیز از طریق اینترنت به هم متصل می‌شود، گوشی‌های موبایل در دسترس‌ترین راه همراهی با موج ارتباطات هستند. شرکت‌های تولیدکننده موبایل مثل سامسونگ و اپل روز به روز پولدارتر می‌شوند و ما آدم‌ها روز به روز به این گوشی‌ها نیازمندتر می‌شویم. حالا اگر در این دنیا یکی از این وسایل ارتباط ما با کل دنیا خراب شود، چه باید کرد؟

بعضی‌ها حاضر هستند که هزینه زیادی پرداخت کنند تا یک گوشی جدید بخرند تا فقط از این موج ارتباطات جا نمانند. شاید در نظر اول چنین کاری احمقانه به نظر برسد ولی اگر از همه آن‌ها علت این کار را بپرسید ، احتمالا همگی یک جواب به شما خواهند داد. علت این است که نمی‌خواهند درگیر باز کردن کلاف سر در گم تعمیرات موبایل شوند!

آیا واقعا تعمیرات موبایل اینقدر پیچیده است؟ جواب در اکثر مواقع "بله" است. بسیاری از قطعات موبایل از خارج وارد می‌شوند و این مسئله به معنای دسترسی کمتر به قطعات است و پیدا کردن بسیاری از قطعه‌ها در ایران مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه است!

جدای از این مسئله، پیدا کردن یک تعمیرکار خوب که بتواند از تعمیر گوشی‌های زیادی سردربیاورد هم گاهی مثل شیر مرغ نایاب می‌شود! برخی از تعمیرگاه‌ها حتی قطعات گوشی‌های موبایل را هم دور از چشم مشتریان از آن خارج می‌کنند و قطعات جدید و بی‌کیفیت را جایگزین می‌کنند ! البته در این بلبشوی دنیای تعمیرات موبایل هنوز راه نجات پیدا می‌شود و سرویس‌های خاص و درجه یکی از طرف مراکز معدودی به افراد داده می‌شود. چطور؟ مثلا با تعمیرات تخصصی موبایل آن هم به شکل غیرحضوری!

تعمیرات گوشی موبایل

تعمیرات موبایل سامسونگ

گوشی‌های موبایل سامسونگ به علت ارزانی در عین کیفیت بالا، یکی از گوشی‌های مطرح در کشور ما محسوب می‌شوند و اکثریت افرادی که می‌خواهند از دنیا عقب نمانند و یا از سیستم عامل محبوب اندروید استفاده کنند ، علاقمند به خرید این گوشی‌ها هستند. اما هر چیزی که زیاد شود، تقلب هم در آن زیاد می‌شود!

بعضی از شرکت‌های آسیایی ( اصلا هم به چین اشاره نمی‌کنیم! ) قطعاتی بی‌کیفیت در این گوشی‌ها استفاده می‌کنند تا پول بیشتری نصیبشان شود. برای همین به سادگی هم خراب می‌شوند. اگر چه تعمیرات موبایل سامسونگ آن قدر هم به نسبت موبایل‌های دیگر سخت نیست اما گاهی افراد چند هفته درگیر می‎شوند تا بتوانند صفحه اصلی گوشیشان را یکبار دیگر ببینند (عمر بعضی‌ها هم احتمالا به این کار قد نمی‌دهد!)

تعمیرات موبایل اپل

اپل گرانقیمت‌ترین گوشی موجود در بازار است و برخی‌ها که به دنبال گوشی‌های لاکچری می‌گردند گزینه بهتری از این گوشی‌های آمریکایی پیدا نمی‌کنند. به همان اندازه که این گوشی‌ها گران هستند، کیفیت بالایی هم دارند و سخت‌افزار و نرم‌افزار آن‌ها به این زودی خراب نمی‌شود. اما هیچ محصول ساخته دست بشر نیست که اصلا خراب نشود و این شتر روزی جلوی در خانه هر کسی می‌خوابد!

اگر چه تعمیرات موبایل اپل هم به نسبت گوشی‌های دیگر سخت است و پیدا کردن قطعات آن سخت‌تر، اما کار نشد ندارد ! اگر یک تعمیرگاه خوب و معتبر پیدا کنید می‌تواند تعمیرات این گوشی‌ها را برای شما به راحتی انجام بدهد.

تعمیرات گوشی موبایل

موبایل سلام، گزینه اول

حالا احتمالا می‌پرسید خب چه تعمیرگاهی خوب است؟ موبایل سلام راه حل مشکل شما است. این مرکز یکی از جاهایی است که هم تعمیرکار ماهر در آن پیدا می‌شود و هم قطعات کمیاب را برای تعمیرات به شکل مستقیم وارد می‌کند. کافی است گوشی خود را به این مرکز ببرید تا ببینید تعمیرات موبایل آن قدر هم سخت و دشوار نیست و نیاز نیست با هر خرابی یک گوشی دیگر بخرید.

حالا شاید بگویید که مشکل شما دقیقا با سختی فرآیند تعمیرات موبایل (مثل رساندن گوشی به تعمیرگاه و ترافیک، منتظر ماندن برای تعمیر، قیمت‌های فضایی، خرابی دوباره گوشی و از این دست مشکلات) است. موبایل سلام برای این مسئله هم راه حل دارد.

تعمیرات غیر حضوری

یکی از ویژگی‌های خاصی که موبایل سلام (علاوه بر این مراجعه به شکل حضوری) در اختیار مشتریان گذاشته، خدمات مراجعه غیرحضوری است. شاید برای برخی افراد این عبارت عجیب باشد و بپرسند موبایل سلام چگونه کار می‌کند ؟

کافی است سری به وبسایت این مجموعه بزنید و صفحه سفارش تعمیرات موبایل غیرحضوری را باز کنید. در این صفحه می‌توانید مدل و برند گوشی ( یا تبلت و ساعت ) خود را انتخاب کنید. بعد لیستی از مشکلات مرسوم گوشی‌های موبایل در اختیار شما گذاشته می‌شود و با یک کلیک می‌‌توانید مشکل گوشی خود را به اطلاع آن‌ها برسانید. در کمتر از 20 ثانیه، برآورد هزینه آن برای شما در همان صفحه نمایش داده می‌شود و می‌توانید سفارش تعمیر خود را ثبت کنید.

تعمیرات گوشی موبایل

بعد هم با خیالت راحت در خانه می‌نشینید و بدون این که درگیر مشکلات ترافیک و شلوغی و خستگی رفت و آمد بشوید، منتظر بمانید تا به آدرس شما مراجعه کنند و گوشی شما را برای تعمیر از شما تحویل بگیرند.

در صورتی که مشکل گوشی خود را نمی‌دانید، گزینه‌ای برای این مسئله در همان قسمت لیست مشکلات دیده می‌شود که با کلیک بر روی آن، کارکنان برآورد هزینه را پس از دریافت گوشی و بررسی آن، به شما اعلام خواهند کرد. در واقع این حالت هیچ فرقی با حالت قبلی ندارد فقط هزینه آن دیرتر به شما اعلام می‌شود.

سخن پایانی

ترافیک تهران و خستگی رفت و آمد به تعمیرگاه، کلاهبرداری‌های برخی از تعمیرگاه‌های گوشی، قیمت‌های بالا و تعمیر ناقص ممکن است بسیار از افراد را از تعمیر موبایلشان منصرف کند اما اگر در خانه بنشینید و بدون فعالیت فیزیکی و پرداخت هزینه گوشی خود را به مرکزی مطمئن بسپارید و بعد از اعلام برآورد هزینه به شما، گوشی را از در منزل تحویل بگیرد و بدون نقص به شما تحویل بدهد، آیا باز هم از تعمیر منصرف می‌شوید؟

اگر گوشی سامسونگ، اپل یا هواوی دارید ، فقط کافی است که سری به سایت موبایل سلام بزنید. این مرکز حسن اعتماد خود به مشتری را با ارائه خدمت جدید تعمیرات غیرحضوری ثابت کرده و راه حلی آسان برای جلوگیری از پرداخت هزینه مجدد برای خرید گوشی است. تعمیرات تخصصی گوشی آن قدر هم چیز پیچیده و دشواری نیست و اگر جای درست برای تعمیر را بلد باشید، تعمیر گوشی به راحتیِ رفتن تا در منزل است.

ارسال نظر