آغاز پیش فروش ایران خودرو (۲۳ فروردین ۱۴۰۱)

اولین طرح پیش‌فروش یکساله محصولات ایران خودرو در سال ۱۴۰۱، از امروز سه‌شنبه ۲۳ فروردین آغاز شده و تا پایان پنجشنبه ۲۵ فروردین ادامه دارد.

آغاز پیش فروش ایران خودرو (۲۳ فروردین ۱۴۰۱)

پیش‌فروش ۸ محصول ایران خودرو در فروردین ۱۴۰۱

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، در ادامه روند اجرای طرح‌های فروش در سه‌شنبه‌های ایران‌خودرو، این هفته که شانزدهمین طرح پیش‌فروش یکساله ایران‌خودرو است، 8 محصول این گروه خودروسازی عرضه شده است.

این در حالی است که همزمان با این طرح، اولین طرح حمایتی پیش‌فروش محصولات این گروه خودروسازی برای اختصاص خودرو به مادران دارای دو فرزند و بیشتر اجرا می‌شود.

البته این بار چهارم است که ایران‌خودرو در راستای حمایت از قانون جوانی جمعیت اقدام به برگزاری طرح فروش می‌کند، اما این مرحله، اولین پیش‌فروش این گروه خودروسازی در راستای این قانون است و سه مرحله قبلی به صورت فروش فوق‌العاده برگزار شده بود.

آخرین طرح پیش‌فروش اجرا شده برای محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو در اولین هفته اسفند ماه ۱۴۰۰ برای 8 محصول این شرکت شامل دناپلاس توربوشارژر در دو مدل دستی و اتوماتیک، تارا در دو مدل دستی و اتوماتیک، راناپلاس در دو مدل معمولی و سقف شیشه‌ای، سورن‌پلاس و پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه‌ای برگزار شده بود.

حالا این گروه خودروسازی در اولین طرح از پیش‌فروش محصولات خود، باز هم 8 محصول شامل محصولات زیر را عرضه کرده است:

  • تارا در دو مدل دستی و اتوماتیک
  • پژو ۲۰۷i در دو مدل دستی با سقف شیشه‌ای و اتوماتیک مولتی‌کالر
  • راناپلاس
  • سورن‌پلاس
  • دناپلاس توربوشارژر در دو مدل اتوماتیک و دستی با گیربکس شش سرعته و فرمان برقی

متقاضیان می‌توانند از امروز (۲۳ فروردین ماه) تا پایان روز پنجشنبه ( ۲۵ فروردین ماه)، با مراجعه به سایت اینترنتی فروش محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir، نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند.

موعد تحویل این خودرو، اسفند ماه ۱۴۰۱ تا فروردین ماه ۱۴۰۲ بسته به نوع خودروها و مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد منتخبان در نظر گرفته شده است.

طبق روال سه‌شنبه‌های ایران‌خودرویی، مراسم قرعه کشی برای انتخاب مشتریان نهایی شنبه هفته آینده (۲۷ فروردین ماه) در حضور نهادهای نظارتی برگزار و از طریق سایت ایران خودرو به نشانی ikco.ir و صفحه این شرکت در آپارات به نشانی ikco_ir به صورت زنده پخش خواهد شد.

مشتریان منتخب این طرح ظرف مدت 3 روز فرصت دارند تا مبلغ پیش‌پرداخت خودرو را از طریق همان سایت فروش اینترنتی محصولات واریز کنند. بدیهی است که عدم واریز مبلغ علی‌الحساب در مدت تعیین شده، به منزله انصراف خواهد بود و ثبت‌نام متقاضی کان‌لم‌یکن تلقی خواهد شد.

در این مرحله از پیش‌فروش یک ساله گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز شرایط ثبت‌نام و محدودیت‌های فروش همچون اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی، حداقل فاصله ۴۸ ماهه از خرید (ثبت‌نام یا تحویل خودرو) از شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا، عدم پلاک فعال انتظامی برای فرد متقاضی، ارائه گواهی‌نامه معتبر، تعلق شماره حساب و شماره تماس اعلامی به شخص متقاضی و... اعمال خواهند شد.

همچنین امکان صلح و نقل و انتقال خودرو، حتی به صورت وکالتی مطابق با مصوبات کمیته خودرو وجود ندارد. ثبت‌نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود و از زمان واریز وجه تا زمان تحویل خودرو، سود مشارکت و انصراف صفر خواهد بود.

این امکان برای منتخبان طرح‌های قبلی ایران‌خودرو که موفق به واریز وجه در طرح‌های پیشین فروش خودروسازان نشده‌اند نیز وجود دارد که دوباره بتوانند در این مرحله از فروش، اقدام به ثبت‌نام کنند.

پیش فروش ایران خودرو در راستای حمایت از جوانی جمعیت

همان‌طور که اشاره شد، همزمان با برگزاری شانزدهمین طرح پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو، این گروه خودروسازی در راستای ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در تاریخ ١٩ آبان ١٤٠٠ مجلس شورای اسلامی، چهارمین طرح حمایتی خود را برای اختصاص خودرو به مادران دارای دو فرزند و بیشتر که فرزند دوم یا مابعد آن‌ها پس از تاریخ فوق متولد شده باشند، اجرایی می‌کند.

همچنان محدودیت عدم پلاک فعال انتظامی برای فرد متقاضی یا ارائه گواهی‌نامه معتبر در بخشنامه فروش طرح حمایتی دیده نمی‌شود.

مادران مشمول امکان ثبت‌نام یک دستگاه خودرو از محصولات ایران‌خودرو را خواهند داشت. چنانچه تعداد متقاضیان مشمول این بخشنامه، بیش از ظرفیت شرایط فروش باشد، منتخبان نهایی از طریق قرعه‌کشی مشخص خواهند شد. در غیر این صورت تمامی مادران مشمول که شرایط آن‌ها به تایید سازمان‌های ذی‌ربط خواهد رسید، امکان واریز وجه خودرو انتخابی را خواهند داشت.

جالب است بدانید برای سی و پنجمین طرح فروش فوق العاده ایران خودرو که از ۱۶ تا ۱۸ فروردین ثبت‌نام داشت، بیش از ۵ میلیون نفر متقاضی فقط برای ۱۱ هزار خودرو ثبت‌نام کرده‌اند. فروش فوق‌العاده اخیر ایران‌خودرو همچنان با قرعه‌کشی بوده است.

ارسال نظر