برگشت خوردن کارت و برگه سبز خودرو در چه شرایطی اتفاق می‌افتد؟

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا اقدامات لازم بعد از برگشت خوردن کارت و برگه سبز خودرو را تشریح کرد و گفت هموطنان باید حتماً تغییر آدرس مسکونی خود را به پلیس اطلاع دهند.

برگشت خوردن کارت و برگه سبز خودرو در چه شرایطی اتفاق می‌افتد؟

سرهنگ علی محمدی در گفت‌وگو با ایرنا گفت: «بعد از خرید خودرو، کارت و سند خودرو از طریق پست به منزل مالک خودرو ارسال می‌شود. کارت و سند خودروهای صفر به‌ صورت پستی به منازل مالکان ارسال می‌شود تا احراز سکونت شوند. پست ۲ بار دیگر به آدرس مراجعه می‌کند و در صورت نبود مالک در منزل، کارت خودرو برگشتی محسوب می‌شود.»

محمدی ادامه داد: «گاه متقاضیان آدرس خود را اشتباه ذکر می‌کنند که در این شرایط نیز کارت خودرو و برگه سبز برگشت می‌خورد.»

بیشتر بخوانید: آیا تنظیم سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی است؟

وی برای جلوگیری از برگشت خوردن کارت و برگه سبز خودرو تأکید کرد: «بهتر است متقاضیان محل سکونت خود را به‌ صورت شفاف و واضح در سایت پلیس راهور ناجا ذکر کنند. برخی متقاضیان آدرس محل سکونت را به اشتباه اعلام می‌کنند و منجر به بر گشت کارت خودرو می‌شود.»

سرهنگ محمدی افزود: «در صورتی که اداره پست به نشانی ذکر شده مراجعه کند و با پرس‌وجو از اهالی ساختمان متوجه شود که صاحب خودرو به مسافرت رفته یا برای مدتی نیست، 2 بار دیگر به نشانی ذکر شده مراجعه می‌کند و در صورتی که فرد حضور نداشت، برای او یادداشتی گذاشته و اعلام می‌شود که مدارک خودروی فرد در باجه معطلی پست است و به مدت 3 ماه در آن جا نگهداری می‌شود.»

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ادامه داد: «چنانچه فرد بعد از گذشت 3 ماه مراجعه نکرد، یک بار دیگر به نشانی اعلام شده مراجعه می‌شود تا مدارک خودرو تحویل داده شود.»

محمدی افزود: «گاه مالک خودرو نقل مکان کرده یا نشانی اشتباه است. در این شرایط افراد باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند تا نسبت به درج نشانی جدید اقدام کرده و مدارک بار دیگر برای احراز سکونت به منزل ارسال شود.»

همچنین بخوانید: مراحل ترخیص خودرو از پارکینگ | چه مدارکی لازم است؟

وی تأکید کرد: «مدارک لازم برای دریافت سند و کارت خودرو برگشتی شامل سند مالکیت منزل مسکونی (به نام مالک وسیله نقلیه) یا سند اجاره منزل مسکونی (به نام مالک وسیله نقلیه)، جواز کسب معتبر به نام مالک وسیله نقلیه و گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان با ذکر آدرس محل سکونت والدین که به تأیید آموزش و پرورش منطقه رسیده باشد، است.»

ارسال نظر