پس از توافق نمایندگان مجلس؛ قیمت خودرو در آگهی‌های آنلاین بازگشت

رسانه کلیک - پس از موافقت نمایندگان مجلس مبنی بر بازگشت قیمت‌ها به پلتفرم‌های آگهی آنلاین ، سرانجام پنج‌شنبه ۱۸هم دی ماه قیمت خودرو به این پلتفرم‌ها بازگشت.

پس از توافق نمایندگان مجلس؛ قیمت خودرو در آگهی‌های آنلاین بازگشت

پس از دستور مقامات قضایی مبنی بر حذف قیمت آگهی‌های آنلاین در پلتفرم‌هایی مانند دیوار و شیپور آن‌هم با هدف کنترل تورم و نوسانات قیمت، شواهد متعددی نشان می‌دهد که این طرح با شکست مواجه شده و نظرسنجی‌‌ها از تمایل ۸۸ درصد کاربران برای بازگشت قیمت‌ها به پلتفرم‌های آنلاین حکایت دارد. علی‌رغم مخالفت بسیاری از کارشناسان ار همان ابتدا با این طرح، مسئولین بر انجام آن پافشاری کردند. هرچند که این اقدام نه تنها تاثیری در کنترل قیمت‌ها نداشت، بلکه حتی در مدت بازار خودرو افزایشی ۳۵ درصدی را تجربه کرده است. از نظر کارشناسان این اقدام تنها با کاهش شفافیت در بازار که یکی از عوامل اصلی پیشگیری از فساد و کلاهبرداری و یکی از بهترین ابزارها برای واقعی‌کردن قیمت‌ها است، راه را برای سوءاستفاده بیشتر دلالان هموار کرده است و با از بین بردن امکان استعلام آنلاین قیمت، مردم را در بررسی بازار و انتخاب به زحمت انداخته است. چندی پیش مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، با اعلام موافقت مجلس با بازگشت قیمت خودرو و مسکن به پلت‌فرم‌های نیازمندی و آگهی‌های آنلاین گفته بود: «درج قیمت کالاها در این پلت‌فرم‌ها علاوه بر شفافیت در قیمت‌گذاری، به معاملات نیز شفافیت می‌دهد.»

طغیانی درخصوص اهمیت بازگشت قیمت برخی محصولات در پلت‌فرم‌های نیازمندی و آگهی‌های آنلاین گفته است: «واقعیت این است که موافق ادامه حذف قیمت کالاها در پلت‌فرم‌های نیازمندی و آگهی‌های آنلاین نیستیم، چراکه متغیرهای دیگری در افزایش قیمت کالاها به‌ویژه قیمت خودرو و مسکن تاثیرگذار هستند.»

عصر پنج‌شنبه، قیمت خودرو به این پلت‌فرم‌ها بازگردانده شد.

ارسال نظر