فروش 76 میلیارد دلاری اپلیکیشن ها در سال 2018!

رسانه کلیک - اطلاعات مربوط به تعداد دانلود و همچنین درآمد اپلیکیشن ها در سال 2018 منتشر شد. کاربران 113 میلیارد اپلیکیشن در سال 2018 روی دستگاه های خود نصب کرده اند.

فروش 76 میلیارد دلاری اپلیکیشن ها در سال 2018!

بسیاری از افراد در حال توسعه اپلیکیشن های جدید هستند و تعداد دیگری نیز در آینده به این جمع اضافه می شوند. اگر برای توسعه برنامه ای جدید شک دارید، شاید گزارش جدیدی که از سوی App Annie منتشر شده این تردید را از بین ببرد.

بر اساس گزارشی که به تازگی توسط App Annie در اختیار رسانه ها قرار گرفته، میزان دانلود اپلیکیشن ها در سال جاری میلادی به 113 میلیارد رسیده که در مقایسه با سال گذشته میلادی، رشدی 10 درصدی را تجربه می کند.

علاوه بر افزایش میزان دانلود، درآمد توسعه دهندگان نیز افزایش پیدا کرده است. App Annie ادعا می کند میزان هزینه ای که کاربران در سراسر جهان برای اپلیکیشن ها در سال 2018 پرداخته اند، به 76 میلیارد دلار می رسد که در مقایسه با سال گذشته افزایشی 20 درصدی داشته است.

اپلیکیشن PlayJ سونی

آمار منتشر شده مربوط به سیستم عامل اندروید و iOS است. لازم به ذکر است؛ در این آمار تعداد دانلود اپلیکیشن ها توسط فروشگاه های دیگر حضور ندارد که برای مثال می توان به فروشگاه های اپلیکیشن در چین اشاره کرد. در صورتی که این فروشگاه ها در این آمار حضور پیدا کنند، میزان دانلود و همچنین درآمد برنامه ها افزایش چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

در این گزارش به درآمد بالای بازی ها اشاره شده است که در این میان باید Epic را پولسازترین شرکت در این زمینه دانست. اشتراک پذیری تبدیل به یک روش جدید برای کسب درآمد توسط توسعه دهندگان شده است. اپل در ماه های اخیر توسعه دهندگان را به استفاده از این سبک کسب درآمد تشویق کرده است.

نظر شما در رابطه با درآمد اپلیکیشن‌ها در سال 2018 چیست؟ آیا در سال آینده باید منتظر فروش بیشتر برنامه ها باشیم؟ نظر خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

ارسال نظر