شرط ثبت نام مجردهای بالای ۱۸ سال در نهضت ملی مسکن اعلام شد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت اعضای شورای عالی مسکن با کلیات طرحی که منجر به ثبت نام مجردهای بالای ۱۸ سال در نهضت ملی مسکن می‌شود، موافقت کردند.

شرط ثبت نام مجردهای بالای ۱۸ سال در نهضت ملی مسکن اعلام شد

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایرنا افزود: «کلیات ثبت‌نام مجردها در طرح نهضت ملی مسکن به شرط تأهل در زمان تحویل واحد مسکونی، در جلسه شب گذشته شورای عالی مسکن مورد تأیید قرار گرفت.»

وی توضیح‌داد: «پیش‌تر با تصویب هیئت وزیران امکان ثبت‌نام مردان مجرد بالای ۴۵ سال در طرح نهضت ملی مسکن فراهم شده بود، اما پیشنهاد ثبت‌نام سایر مجردها که سن کمتری دارند نیز شب گذشته در شورای عالی مسکن مورد تصویب قرار گرفت که شرط تأهل در زمان تحویل ملک به آن‌ها مهمترین تبصره این مصوبه است. بر این اساس وزارت راه و شهرسازی با هدف تسهیل ازدواج مجردها به دنبال بررسی جزئی‌تر این طرح خواهد بود تا با بررسی جنبه‌های مختلف حقوقی، این مصوبه در نهایت بدون نقص وارد مرحله اجرایی شود.»

محمودزاده با بیان اینکه فضای کلی جلسه موافق با حضور مجردها در ثبت‌نام طرح‌های مسکنی است، ادامه داد: «از آنجایی که ثبت‌نام مجردها مشروط به متأهل بودن در زمان تحویل واحد مسکونی است، به زودی جزئیات اجرای این قانون تهیه و برای موافقت نهایی به شورای عالی مسکن برده خواهد شد. تا زمان تصویب جزئیات، اجرای این مصوبه قطعی نیست و امکان ثبت‌نام هم برای همه مجردها وجود ندارد.»

گفتنی است دولت سیزدهم قصد دارد با ساخت 4 میلیون واحد مسکونی، کسری مسکن در کشور را جبران کند. بر اساس تصمیم نخستین جلسه شورای عالی مسکن، کار با ساخت ۲ میلیون مسکن آغاز شده است. اکنون ثبت‌نام از طریق سامانه ثمن به آدرس saman.mrud.ir انجام می‌شود و متقاضیان از ساعت ۱۲ روز ۲۷ مهرماه ثبت‌نام در سامانه ثمن را آغاز کردند و تا ۱۵ آذر فرصت دارند برای ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.

ارسال نظر