دستور روحانی برای اتخاذ سیاست جدید درباره ارزهای دیجیتال

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: رییس جمهوری دستور داده که وزارت ارتباطات و بانک مرکزی جلسه مشترکی را درباره رمز ارزها داشته باشند و پیشنهادی را برای اتخاذ سیاست جدید ارایه کنند.

دستور روحانی برای اتخاذ سیاست جدید درباره ارزهای دیجیتال

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه نشست هیات وزیران در جمع خبرنگاران، درباره انتشار ارز دیجیتال توسط پست بانک عنوان کرد: مطالعات لازم انجام شده، اما سیاستی که تاکنون بانک مرکزی داشته، ممنوع کردن همه رمز ارزها بوده است.

وی در خصوص رمز ارزها اظهار کرد: طبق درخواست بانک مرکزی همه سایت هایی که تبادل ارز دیجیتال داشته اند، از طریق دادستانی مسدود شده اند.

وزیر ارتباطات گفت: نگاهی که به تازگی در شورای عالی فضای مجازی و دولت مطرح شده، این است که آنها الزاما تهدید محور نیستند و می توانند فرصت هایی را ایجاد کنند.

آذری جهرمی به دستور رییس جمهوری برای برگزاری جلسه با بانک مرکزی اشاره کرد و افزود: رییس کل جدید بانک مرکزی درگیر موضوع تثبیت نرخ ارز است، اما تلاش می کنیم که در هفته پیش رو این جلسه مشترک را داشته باشیم و تصمیم گیری کنیم.

لزوم ایجاد صنف کسب و کارهای های اینترنتی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره رسیدگی به تخلفات کسب و کارهای اینترنتی، اظهار داشت: کسب و کارهای اینترنتی باید حقوق مصرف کنندگان را رعایت کنند.

وی به تفاوت کار مشاغل سنتی با کسب و کارهای اینترنتی اشاره کرد و گفت: کسب و کارهای اینترنتی و فضای مجازی نمی توانند کیفیت بد ارایه کرده و موجب نارضایتی کاربران شوند، اما باز بتوانند به بقای خود ادامه دهند.

آذری جهرمی اضافه کرد: رعایت حقوق مصرف کنندگان در ذات کسب و کارهای اینترنتی نهفته است، آنها خودشان مجبور هستند که برای بقای خود به این نکته توجه کنند، آنهایی که این نکته را رعایت نمی کنند، تیشه به ریشه خود می زنند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: اصناف مختلف باید بر عملکرد کسب و کارها نظارت داشته باشند و به تخلفات رسیدگی کنند و بر این اساس باید برای کسب و کارهای اینترنتی، لازم است صنفی تشکیل شود.

آذری جهرمی افزود: با این حال برای راه اندازی صنف کسب و کارهای اینترنتی اختلاف نظر وجود دارد، یک صنف را خود آنها (دست اندرکاران کسب و کارهای مجازی) راه اندازی کرده اند که هنوز قوام لازم را ندارد.

وی تصریح کرد: البته نظام صنفی رایانه ای که دارای قانون و سابقه است نیز اعلام کرده که شرکت های کسب و کارهای نوین را پذیرش کرده و تسهیلاتی را فراهم می کند.

وزیر ارتباطات یادآور شد: به نظر من وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت است که در این باره شفاف سازی کند؛ باید منتظر ماند تا مشاهده کنیم تصمیمی که گرفته می شود چیست.

ارسال نظر