هشدار فیسبوک درباره احتمال عدم عرضه ارز دیجیتال لیبرا

رسانه کلیک - ارز دیجیتال فیسبوک به نام لیبرا که در هفته های گذشته سر تیتر بسیاری از خبرها بود، ممکن است هیچ گاه به مرحله عرضه نرسد.

هشدار فیسبوک درباره احتمال عدم عرضه ارز دیجیتال لیبرا

به گزارش خبرگزاری CNBC، بزرگترین کمپانی شبکه های اجتماعی که مدت ها پیش پروژه ارز دیجیتال خود را آغا کرده بود، حال به کاربران هشدار داده که ممکن است هرگز این ارز مجازی که 18 ژوئن نیز از آن رونمایی کرده بود را منتشر نکند و به نوعی این پروژه، لغو شود. در حال حاضر آینده این ارز دیجیتال مشخص نیست؛ با این حال در گذشته نیز می دانستیم که لیبرا راه سختی پیش روی خود دارد.

به گفته کمپانی فیسبوک، یکی از بزرگترین چالش ها و مشکلات پیش روی آن ها مرتبط به مسائل حقوقی و قانون‌گذاران است؛ چیزی که در این مدت بارها در خبرها دیده بودیم. بسیاری از آژانس های قانون‌گذاری در سراسر جهان، واکنش خوبی نسبت به این ارز نداشتند و گمان می کردند که ارز دیجیتال فیسبوک روی اقتصاد آن ها تاثیر خوبی نخواهد داشت.

ارز دیجیتال لیبرا

زمانی که کمپانی فیسبوک از ارز دیجیتال خود رونمایی کرد، قیمت بزرگترین ارز دیجیتال بازار، بیت کوین به شدت افزایش یافت و به 13700 دلار رسید؛ البته مدت زمان زیادی در آن بازه قیمتی نماند و به کمتر از 10000 دلار کاهش یافت.

کمپانی های بزرگ و شناخته شده زیادی از سراسر دنیا روی این پروزه سرمایه گذاری کرده بودند. کمپانی هایی همچون آمازون، Mercado Libre، اوبر و بسیاری دیگر. هر یک از آن ها نیز می بایست حداقل 10 میلیون دلار روی این ارز سرمایه گذاری کنند تا مورد پذیرش فیسبوک باشد. به نظر می رسد که لیبرا یک استیبل کوین باشد که توسط ارزهای کشورهای مختلف همچون دلار آمریکا، ین ژاپن، پوند انگلیس و یورو پشتیبانی شود. هدف آن نیز انجام پرداخت ها میان کاربران واتساپ، فیسبوک مسنجر و کالیبرا است.

تاکنون قانون‌گذاران در کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکای شمالی نظر خود را در رابطه با این پروژه بیان کردند. دونالد ترامپ نیز در یک توییت، مخالفت خود را با این ارزها اعلام کرد. وی بیان کرد که اگر فیسبوک می خواهد سرویس های مالی ارائه دهد، باید همچون دیگر کمپانی ها از قوانین بانکی پیروی کند.

ارسال نظر