انفجار آیفون ۶ جان ۶۶ نفر را گرفت

انفجار گوشی های هوشمند مقوله ایست که این روزها بیش از پیش به آن پرداخته شده و پای غول های دنیای تکنولوژی را به این حوادث باز کرده است. پس از عدم اجازه ورود  Samsung Galaxy Note 7به ناوگان هوایی چندین کشور، امروز نام iPhone 6s هم بر سر زبان ها افتاده است.

انفجار آیفون ۶ جان ۶۶ نفر را گرفت

به گزارش کلیک - با وجود گذشت یک سال از سقوط هواپیمای مصری MS804 ، تحقیقات در زمینه دلایل و عوامل موثر در سقوط این هواپیمای مسافربری که باعث کشته شدن ۶۶ سرنشین آن شد همچنان ادامه دارد. در روزهای نخست، کارشناسان عواملی نظیر نقص فنی را در سقوط هواپیمای مسافربری مصر دخیل می دانستند تا اینکه با گسترش تحقیقات پای عوامل دیگر نیز به ماجرا باز شد. انفجار گوشی iPhone 6s که بعد تازه ای به تحقیقات بخشیده است.

پس از سقوط هواپیمای مسافربری ایرباس A320 خط هواپیمایی مصر در سال گذشته، تحقیقات عمده ای در خصوص عوامل سقوط آغاز شد که در ابتدا یکی از علل بروز حادثه آتش سوزی در کابین خلبان عنوان شد. طبق اطلاعات به دست آمده از رمزگشایی جعبه سیاه مربوط به این هواپیما، کمک خلبان این پرواز به احتمال بسیار قوی یکی از عوامل موثر در سقوط هواپیما در دریای مدیترانه شناخته شده است که به کشته شدن ۶۶ سرنشین این پرواز منجر شد.

اطلاعات استخراج شده از جعبه سیاه گویای بروز و انتشار آتش از کاکپیک خلبان است که انگشت اتهام متوجه کمک خلبان این پرواز می شود که به طور غیرعمد باعث بروز این حادثه شده است. بر اساس قوانین خطوط هواپیمایی کشور مصر، تمامی کادر پرواز ملزوم به جمع آوری و نگه داری لوازم شخصی در صندوق نگهداری می باشند. با توجه به اطلاعات استخراج شده از جعبه سیاه، علت آتش سوزی شعله ور شدن گوشی و برخورد با ادکلن ها و لوازم بهداشتی نگهداری شده در جعبه کناری نزدیک به کمک خلبان عنوان شده است.

هواپیمای مسافربری ایرباس A320 خط هواپیمایی مصر، ماه می گذشته پس از ۳ ساعت و بیست و پنج دقیقه بعد از پرواز از رادار خارج شده و روز بعد باقیمانده این هواپیما در دریای مدیترانه یافت شد. طبق گزارشات تمامی سرنشینان این هواپیما در این حادثه جان خود را از دست دادند. طبق اخبار منتشر شده سخنگوی شرکت اپل طی مصاحبه ای عنوان کرد:" اگر چه شاهدی برای اثبات این ادعا وجود ندارد و تنها تحقیقات اولیه از احتمالات سخن می گویند، پس نمی توان مدرک معتبری دال بر دخالت محصولی از شرکت اپل در سقوط این هواپیما ارائه کرد."

با توجه به استخراج سرنخ هایی ازوجود آلارم های ممتد در کابین خلبان و همچنین وجود عطر و ادکلن در جعبه نگهداری لوازم کمک خلبان احتمال اشتعال بر اثر تغییرات الکترونیکی در کابین بسیار پررنگ شده است. با وجود تمامی موارد و مسائل عنوان شده همچنان تحقیقات بر روی علل و عوامل حادثه ادامه دارد و تا مشخص نشدن علت اصلی سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هواپیمایی مصر، نام شرکت اپل نیز در لیست عوامل سقوط باقی خواهند ماند.

باید دید با وجود احتمالات آیا قانون خاصی برای ورود آیفون وضع خواهد شد یا این شرکت از اتهامات تبرئه خواهد شد؟

ارسال نظر