چشم پوشی از درآمد دولت برای رونق تولید محتوا

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حضور بیش از  ٨٠ شرکت بین المللی در نمایشگاه الکامپ امسال گفت: زمینه گسترش همکاری های بین المللی در بازار فناوری اطلاعات ایران فراهم شده است.

چشم پوشی از درآمد دولت برای رونق تولید محتوا

به گزارش کلیک ، نصرالله جهانگرد در نشست خبری الکامپ را فرصتی برای نمایش توانمندی های بخش داخلی فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: امسال با حضور ٨٠ شرکت بین المللی و بازدید ٣ هیات رسمی از کشورهای چین، مالزی و تایوان، شاهد گسترش همکاری های بین المللی در بازار فناوری اطلاعات خواهیم بود .

وی با اشاره به حضور بیش از ۶٠ دستگاه اجرایی و ارائه خدمات متمرکز این دستگاه ها در سالن دولت الکترونیک تاکید کرد: یکپارچه سازی خدمات دستگاههای دولتی و حمایت از ظرفیتهای بخش خصوصی از جمله برنامه های وزارت ارتباطات در الکامپ امسال است .

وی با اشاره به طراحی سالن دولت الکترونیک در نمایشگاه الکامپ که برگرفته از طرح معماری بکاررفته در میدان نقش جهان اصفهان است افزود: هدف از این طرح ارائه سرویس های دولت الکترونیک به صورت متمرکز و با ساختار یکپارچه بوده است .

معاون وزیر ارتباطات در مورد فاز دوم شبکه ملی اطلاعات که دهه فجر افتتاح می شود گفت: در این مرحله شاهد گسترش دسترسی مردم به اینترنت از طریق وای فای و کاهش هزینه استفاده از این خدمات خواهیم بود .

نصرالله جهانگرد درباره جزییات رونمایی از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات گفت: قرار است در مرحله دوم از راه اندازی شبکه ملی اطلاعات شاهد افزایش ظرفیت دسترسی پهن باند کشور و افزایش گسترش دسترسی اینترنت از طریق وای فای باشیم .

وی ادامه داد: گسترش نقاط ارتباطی روستایی و بهبود کیفیت سرویس دهی از دیگر اقداماتی است که در فاز دوم شبکه ملی اطلاعات انجام می شود. بر این اساس با چند تصمیم رگولاتوری که هفته گذشته مصوب شد موضوع کاهش هزینه استفاده مردم از این شبکه اجرایی می شود .

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: بر مبنای این مصوبه تولید ترافیک محلی و ملی بر روی شبکه ملی اطلاعات از تعرفه کمتری برخوردار بوده و مردم در صورت استفاده از این ترافیک هزینه کمتری پرداخت می کنند .

جهانگرد گفت: در همین حال مصوبه ای نیز هفته گذشته از سوی دولت داشتیم تا سهم دولت از ارائه خدمات تولید محتوا کاهش پیدا کند .

معاون وزیر ارتباطات گفت: بر اساس این مصوبه سهم دولت از درآمد اپراتورهای موبایل برای ارائه خدمات به کسانی که تولید محتوا می کنند کاهش پیدا می کند. به این ترتیب تولیدکنندگان محتوا می توانند در جهت تولید محتوای بومی مشارکت داشته باشند و هزینه درآمدی اپراتورهای موبایل از این خدمات که باید بخشی از آن به دولت اختصاص یابد کاهش پیدا می کند .

جهانگرد همچنین در مورد اختصاص ردیف بودجه به پروژه های دولت الکترونیک در سال آینده نیز گفت: در این زمینه ۳۰۰ میلیارد تومان ردیف بودجه دیده شده است که امیدواریم با تخصیص آن شاهد ارائه سرویس های یکپارچه و ایجاد پرتال واحد دستگاه های دولتی باشیم .

ارسال نظر