آخرین مکان کشف شده توسط انسان روی زمین کجاست؟

با توجه به رشد روزافزون جمعیت انسان ها، مناطق قابل سکونت بر روی زمین تقریبا اشغال شده است؛ اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که ممکن است هنوز مناطق کشف نشده ای بر روی زمین وجود داشته باشد!؟

آخرین مکان کشف شده توسط انسان روی زمین کجاست؟

به گزارش کلیک، با در نظر گرفتن جمعیت تقریبی ۷٫۴ میلیاردی زمین، می توان به قاطعیت گفت تمام مکان های امن و قابل سکونت روی زمین اشغال شده است و حداقل یک نفر در این مکان ها زندگی می کند. این نکته با توجه به رشد قابل توجه جمعیت که از دو قرن پیش تا به حال از ۱ میلیارد به ۷٫۴ میلیارد رسیده، قابل درک است؛ آن چنان که کارشناسان پیش بینی می کنند تا سال ۲۱۰۰ جمعیت زمین به ۱۱٫۲ میلیارد نفر برسد.

در حال حاضر، ما در حال تلاش برای پیدا کردن مکان ها و قسمت هایی برای ۶٫۵ درصد از تمام انسان هایی هستیم که تا کنون متولد شده اند، بنابراین هم اکنون در آن ما انسان ها منابع زمین را نسبتا به طور کامل استفاده کرده ایم و مکان های قابل سکونت را اشغال نموده ایم.

اما همیشه بدین گونه نبوده است؛ قبل از این که ما انسان ها ماهواره را به اتمسفر پرتاب کنیم، انسان ها بعضی از نقاط بسیار کلیدی در این سیاره را کشف نکرده بودند.

جملات بالا، قسمت هایی از مستند RealLifeLore است و همان طور که از آن بر می آید، مناطقی از خشکی ها روی زمین وجود دارد که به طور عجیبی تا همین تازگی ها توسط انسان ها نادیده گرفته شده بودند و با توجه به وسعت بسیار زیادشان، در نزدیکی تمدن هایی قرار گرفته بودند. پس داستان از چه قرار است؟

خب، اگر مطالب خود را با آغاز بشر در آفریقا شروع کنیم، می توانیم بر اساس فسیل های باقی مانده ای شروع کنیم که انسان شروع به مهاجرت به خارج از اتیوپی در اطراف ۱۹۵ هزار سال پیش کرده است.

البته تا حدود ۱۶۰ هزار تا ۱۴۰ هزار سال پیش زمان برای انسان طول کشید تا برای اولین بار به کشف منطقه همسایگان سودان بپردازد، اما تا ۱۲۵ هزار سال پیش، آن ها به ساحل جنوبی در قاره آفریقا رسیده بودند. آن ها حتی فکر آن جایش را کرده بودند تا از طریق دریا به مکانی که یمن امروزی در آن واقع گردیده، دسترسی پیدا کنند.

اولین انسان در حدود ۱۰ هزار سال پیش در هند سکونت گزید و حدودا ۳ هزار سال بعد نیز به مناطق جنوب شرقی آسیا پای نهاد. از آن تاریخ به بعد، انسان ها مناطق مهمی را کشف کردند؛ از جمله مصر و قسمت های زیادی از قاره آفریقا و سپس استرالیا که این ها ۴۸ هزار سال پیش رخ دادند.

این مرحله از کشف استرالیا بسیار خاص است، زیرا افرادی که در آنجا برای بار اول ورود پیدا کردند و نیز فرزندان آن ها، تا قبل از ورود بریتانیایی ها به آن جا یعنی تا سال ۱۷۷۰، از گزند دیگر مردم در امان ماندند و به خوبی و خوشی زندگی کردند! این بدان معناست که امروز بومیان استرالیا از قدیمی ترین جوامع پایدار زمین هستند.

همه چیز در حدود ۴۶ هزار سال پیش شروع به تغییر کرد و با گسترش انسان ها، ناپدید شدن مرموز نئاندرتال ها اتفاق افتاد. اجازه دهید سریع به ۴۰ هزار تا ۲۵ هزار سال پیش برگردیم که در آن زمان انسان ها یک قاره کاملا جدید کشف کردند ( آمریکا) و در حال حاضر نیز انسان ها به دنبال پر کردن بعضی از مناطق کشف نشده هستند.

آن چه واقعا تعجب آور است، مکان هایی است که ما انسان ها هنوز آن ها را کشف نکرده ایم و پای خود را در آن مناطق نگذاشته ایم. تنها کافی است تا نگاهی به چگونگی کشف ماداگاسکار بزرگ بیندازیم تا متوجه شویم درست در کنار قاره آفریقا قرار گرفته، اما در سال ۵۰۰ میلادی کشف شد و نیز، چگونه شد که نیوزیلند، آخرین مکان بزرگ و قابل سکونت بر روی زمین، با توجه به این که بسیار بسیار به استرالیا نزدیک است، حدود سال ۱۲۵۰ تا ۱۳۰۰ میلادی کشف شد؟

این دو مکان قطعا آخرین مکان های کشف شده بر روی زمین نیستند؛ هر چند، ما بسیاری از جزایر کوچک را اخیرا کشف کرده ایم. اما می توانید حدس بزنید آخرین جایی در این سیاره که انسان بر روی آن قدم گذاشت، کدام است؟ با مشاهده مستند مذکور، جواب های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر