اولین گوشی هوشمند انعطاف پذیر ساخته شد

اولین گوشی هوشمند انعطاف پذیر ممکن است در سال جاری در چین منتشر شود، ولی اگر بخواهید یکی از آن ها را تهیه کنید باید پول زیادی بپردازید.

اولین گوشی هوشمند انعطاف پذیر ساخته شد

به گزارش کلیک، تعداد بی شماری مدل مفهومی و ذهنی برای گوشی های هوشمند انعطاف پذیر طی سال های اخیر منتشر شده است، اما هیچ کدام از آن ها واقعا در دسترس عموم قرار نگرفته اند. این حقیقت هم چنان درست است، البته تا زمانی که گوشی هوشمند/ساعت انعطاف پذیر Moxi تا یک سال آینده روانه بازار گردد.

این گوشی های منعطف چینی که از روز دوشنبه توسط بلومبرگ از وجود آن ها پرده برداری شده و فضای دنیای دیجیتال را دگرگون کرده است، در واقع این گوشی بیشتر شبیه به یک شمع انعطاف پذیر است تا یک گوشی هوشمند.

معاون اجرایی رئیس شرکت Moxi، آقای چونگ شنگ یو به بلومبرگ گفت که این شرکت برای اولین بار گوشی های هوشمند خود را با صفحه نمایش سیاه و سفید و با استفاده از تکنولوژی جوهر الکترونیکی به فروش می رساند. با توجه به گفته CNN Money، انتظار می رود که هزینه این نسل از تلفن های هوشمند حدود ۷۶۰ دلار باشد، که قیمتی زیاد برای یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش سیاه و سفید است.

چونگ شنگ یو در مورد نحوه فروش این محصول گفت: "در ابتدا این گوشی تنها در چین به فروش می رسد، اما اگر میزان تقاضا و علاقه بالایی وجود داشته باشد، به فروش این کالا در خارج از کشور هم فکر می کنیم." او هم چنین گفت که نسل بعدی این گوشی های هوشمند با صفحه نمایش رنگی تا سال ۲۰۱۸ در دسترس خواهد بود.

شرکت Moxi به منظور ایجاد عملکرد و انعطاف پذیری این گوشی های هوشمند از گرافن استفاده نموده، که یک ماده رسانای فوق العاده نازک می باشد و از تک لایه های اتم کربن ساخته شده است.

جوهر الکتریکی و گرافن در واقع تشکیل دهنده صفحه نمایش گوشی هستند و همانند نمونه های گذشته که تنها در حد مدل بودند، سخت افزارهای دیگر مانند باتری را نمی توان انعطاف پذیر نمود. البته شاید در آینده بتوان چنین کاری را نیز انجام داد ولی فعلا علم انجام آن وجود ندارد. به هر حال، شرکت Moxi، این مشکل را به گونه ای بسیار هوشمندانه برطرف کرد و سخت افزار و باتری را در قسمت هایی از گوشی قرار داد که نیازی به خم شدن ندارند، یعنی کناره های گوشی.

بر اساس آن چه تاکنون از گوشی های هوشمند Moxi منتشر شده است، این گوشی ها احتمالا گسترده تر و کمی قویتر از نمونه های پیشین به همراه قابلیت های پیچیده تر هستند.

این نسل از گوشی ها که در واقع پرچم دار گوشی های هوشمند انعطاف پذیر هستند، می توانند زمینه ساز تغییرات بزرگی در آینده اسمارت فون ها باشند و تاثیرات به سزایی داشته باشند. البته این گوشی با گوشی های هوشمند امروزی، که سخت افزار و عملکرد بسیار متفاوتی دارند، زمین تا آسمان تفاوت می کنند و شاید باید چند سالی منتظر بمانیم تا شاهد استفاده از این تکنولوژی در پرچمداران شرکت های بزرگی مانند اپل یا سامسونگ باشیم.

منبع: mashable

ارسال نظر