باریک‌ترین آسمان‌خراش جهان به ارتفاع 435 متر ساخته شد

باریک‌ترین آسمان‌خراش جهان به نام برج استاین، با نسبت ارتفاع به عرض 1 به 24 در محله منهتن شهر نیویورک ساخته شده و دارای 84 طبقه است.   

باریک‌ترین آسمان‌خراش جهان به ارتفاع 435 متر ساخته شد

باریک‌ترین آسمان‌خراش جهان به نام West 57th 111 بالاخره ساخته شد که به آن برج استاین‌وی نیز گفته می‌شود. این ساختمان شگفت‌انگیز با ارتفاع ۴۳۵ متر، پس از برج سنترال پارک با ارتفاع ۴۷۲ متر، دومین آسمان‌خراش بلند نیم‌کره غربی زمین و بلندترین برج مسکونی دنیای غرب است.

آسمان‌خراش‌های با ارتفاع بیش از ۳۰۰ متر، به عنوان آسمان‌خراش‌های بسیار بلند تعریف می‌شوند.

برج استاین‌وی که دارای ۸۴ طبقه است و در مجموع ۶۰ واحد را در خود جای داده است، با الهام از آسمان‌خراش عصر طلایی منهتن ساخته شده است.

این ساختمان همچنین دارای یک استخر شنای ۲۵ متری و سایر امکانات لوکس مانند باشگاه تناسب‌اندام با تراس و یک اتاق غذاخوری خصوصی است.

باریک‌ترین آسمان‌خراش جهان

باریک‌ترین آسمان‌خراش جهان در محله منهتن در شهر نیویورک واقع شده و توسط شرکت معماری ShoP Architects طراحی شده است. برنامه ساخت این سازه ابتدا در سال ۲۰۱۳ اعلام شد و ساخت‌وساز آن از سال ۲۰۱۴ آغاز شد.

گرگ پاسکوآرلی، مدیر معماران شرکت سازنده می‌گوید: «به عنوان اهالی نیویورک بسیار مفتخریم که نماد جدیدی را به خط افق این شهر اضافه کرده‌ایم.»

گفتنی است باریک‌ترین آسمان‌خراش دنیا، با نسبت ارتفاع به عرض ۲۴:۱ برای تحمل وزن، باید با بالاترین مقاومت بتن در جهان ساخته می‌شد.

باریک‌ترین آسمان‌خراش جهان

نمای این برج با نمایی شبیه به پر پرندگان ساخته شده تا به شکل پلکانی دیده شود و مواد به کار گرفته شده در نمای آن از تراکوتا (نوعی سفال) است که وقتی در نورهای مختلف و از زوایای مختلف دیده می‌شود، رنگ و بافت آن به نظر تغییر می‌کند. نمای پشت آن اما ساده است و به شکل یک مستطیل بلند و باریک نمایان شده است.

مایکل استرن از دست‌اندرکاران این پروژه گفت: «تکمیل روبنای برج استاین‌وی یک نقطه عطف در ساخت‌وساز است. ما نسبت به طراحی و ساخت این ساختمان بسیار مفتخریم و از به اشتراک گذاشتن آن با نیویورکی‌ها، در آغاز به ثمر نشستن کامل آن از جمله نصب قریب‌الوقوع تاج تزئینی آن هیجان‌زده‌ایم.»

قیمت آپارتمان‌های این آسمان‌خراش اما به سادگی چهره آن نیست. قیمت هر واحد در این برج از ۷.۷۵ میلیون دلار برای یک سوییت تا ۶۶ میلیون دلار برای پنت‌هاوس آن متغیر است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر